صفر تا صد آموزش نصب اینستاگرام

آموزش نصب اینستاگرام

قبل از انجام هر کاری ما نیازمند آموزش هستیم مخصوصا در فضا های اینترنتی چرا که میتواند برخی از اعمال ما د راین فضا ها موجب بلاک شدن ما شود.برای راه اندازی و استفاده از اپلیکیشن محبوب اینستاگرام میبایست در قدم اول آموزش نصب اینستاگرام را فرا بگیریم. کانون تبلیغات نوین ارتباطات در این مقاله شما را با آموزش نصب اینستاگرام آشنا میکند پس پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای مقاله آموزش نصب اینستاگرام با ما همراه باشید.

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام

آموزش نصب اینستاگرام:

.

اپلیکیشن اینستاگرام با حدود  ۱ میلیارد کاربر(که رو به افزایش است) ماهانه به یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. این شبکه اجتماعی دنیای تازه‌ای از عکس‌ها و فیلم‌هاست که شما می‌توانید توسط آن اتفاقات روزمره زندگی‌تان را با خانواده، دوستان و آشنایان‌ به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد تا با فالو کردن افرادی که دوست‌شان دارید از عکس‌ و فیلم‌های آن‌ها لذت برده و با لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پست‌هایی‌شان این علاقه و احساس خوب را به آن‌ها هم منتقل کنید.

فیلترها، استوری، لایو و … امکانات بسیار جذاب این شبکه اجتماعی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها هر روز با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشید و دوستان جدیدی هم پیدا کنید.

برای استفاده از امکانات جدید اینستاگرام و منتشر کردن عکس و فیلم دلخواه‌تان فقط کافی است در این شبکه اجتماعی ثبت‌نام کرده و فعالیت خود را چه برای سرگرمی چه به صورت حرفه‌ای آغاز کنید.

اما قبل از تمام امکاناتی که این شبکه محبوب در اختیار ما قرار داده است ما نیازمند آموزش نصب اینستاگرام هستیم تا وارد به این دنیا شویم.

آموزش نصب اینستاگرام:

.

قبل از شروع مقاله میبایست به یک نکته توجه داشته باشید که اینستاگرام شبکه ای اجتماعی با دسترسی های بی نهایت میباشد بنابراین امنیت یکی از مهم ترین بخش های آن است.

تصور کنید شما صاحب بیزنس اینستاگرامی هستید اولین و مهم ترین اقدام شما برای امنیت اینستاگرام خود باید باشد.

برای استفاده بهینه و مناسب از اینستاگرام شما میبایست با تمام قابلیت های اینستاگرام و نوع استفاده از آنها آشنا شوید.

برای آشنایی با بخش های مختلف میتوانید از مقالات زیر مرتبط با اینستاگرام استفاده کنید:

در ادامه آموزش نصب اینستاگرام، مراحل نصب اینستاگرام چیست؟

.

برای انجام این کار اول باید برنامه اینستاگرام را برای دیوایسی که میخواهید برنامه روی آن نصب و اجرا شود را دانلود و سپس نصب کنید. اینستاگرام روی سیستم عامل‌های اندروید، ios و ویندوز قابلیت نصب دارد.

شما می‌توانید با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود این برنامه را از بسترهای رسمی مثل App store (برای (ios یا  Google play (برای اندروید) دانلود کنید.

پس از نصب اینستاگرام و دریافت اپلیکیشن آن، نوبت به ساخت اکانت می‌رسد. شما می‌توانید برای ثبت‌نام در اینستاگرام از دو روش استفاده کنید.

آموزش نصب اینستاگرام

ثبت‌نام اینستاگرام از طریق ایمیل یا شماره تلفن:

.

اولین راه برای ساخت اکانت در اینستاگرام انتخاب گزینه ثبت‌نام با ایمیل یا شماره تلفن است، در ادامه همراه ما باشید تا هر دو روش را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

آموزش نصب اینستاگرام

ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل:

.

برای ثبت‌نام از طریق ایمیل، ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شده و گزینه Sing up with email address or phone number را انتخاب کنید سپس در قسمت Email address آدرس ایمیل‌تان را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب کنید تا وارد مرحله ساخت حساب کاربری در اینستاگرام شوید.

آموزش نصب اینستاگرام

مرحله اول، تکمیل اطلاعات اولیه:

.

برای ساخت اکانت اینستاگرامی‌تان باید در قسمت Full name نام و در قسمت Password، رمز عبورتان را وارد کنید. برای انجام این کار به نکته زیر دقت کنید:

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام
  •  Password: کلمه عبوری که انتخاب می‌کنید باید حداقل شامل ۸ کاراکتر، حرف، عدد یا ترکیبی از حروف، اعداد و کاراکترهای ویژه باشد.

پس از کامل کردن این بخش برای ادامه ساخت اکانت، باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:

  • Continue and sync contacts: ادامه با یکپارچه سازی مخاطبان به صورتی که اگر مخاطبان لیست شماره‌های شما در اینستاگرام اکانت داشته باشند، اینستاگرام آن‌ها را به شما نمایش می‌دهد تا اگر مایل بودید فالو کنید.
  • Continue without syncing contacts: ادامه بدون یکپارچه سازی مخاطبان که در این صورت اکانت کسانی که شماره تلفنشان را دارید، برای دنبال کردنشان به شما پیشنهاد نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

مرحله دوم، انتخاب نام کاربری:

.

پس از انتخاب هرکدام از این دو مورد، صفحه‌ای باز می‌شود که باید در آن تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید ( به این نکته توجه کنید که اگر سن شما زیر ۱۸ سال است اینستاگرام امکان استفاده از این برنامه را به شما نمی‌دهد ). پس از انجام این کار دکمه Next را بزنید.

در مرحله بعد اینستاگرام با توجه به نام شما به صورت تصادفی یک Username به شما نمایش می‌دهد که اگر دوست داشتید می‌توانید آن را انتخاب کنید و اگر باب میل‌تان نبود، گزینه Change username را انتخاب کرده و آن را عوض کنید. به این نکته توجه کنید که نام کاربری تکراری انتخاب نکنید چون در صورت وجود چنین نام کاربری اینستاگرام به شما اخطار می‌دهد تا آن را عوض کنید.

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام

بعد از انجام این کار گزینه Next را انتخاب کنید، در این مرحله می‌توانید اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کنید و دوستان فیسبوکی خود را در اینستاگرام پیدا کنید یا برای رد شدن از این مرحله روی دکمه Skip بزنید.

در این قسمت باید عکس پروفایل خود را انتخاب کنید یا اگر نخواستید برای رد شدن از این مرحله گزینه Skip را انتخاب کنید. بعد از این مرحله اینستاگرام اکانت‌های مختلفی را به شما نمایش می‌دهد تا اگر دوست داشتید آن‌ها را فالو کنید، برای رد شدن از این قسمت هم فقط کافیست گزینه Next را انتخاب کنید.

تبریک! اکانت اینستاگرام شما با ایمیل ایجاد شد.

اما در ادامه ثبت‌نام در اینستاگرام از طریق شماره تلفن را قدم به قدم یاد می‌گیریم.

آموزش نصب اینستاگرام

ساخت اکانت اینستاگرام با شماره موبایل:

.

یکی دیگر از روش‌های ثبت‌نام در اینستاگرام استفاده از شماره موبایل است. برای انجام این کار گزینه Sing up with email address or phone را انتخاب کنید و این دفعه به جای ایمیل، در قسمت Phone number شماره تلفن خود را وارد کنید.

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام

Next را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا اینستاگرام کد تاییدی به همان شماره پیامک کند. سپس کد را وارد کنید تا شماره شما توسط اینستاگرام تایید شود و مراحل بعدی را دقیقا مانند ساخت اکانت از طریق ایمیل گام به گام انجام دهید.

ثبت‌نام اینستاگرام از طریق فیسبوک

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام
  • اگر در فیسبوک حساب کاربری فعال دارید و می‌خواهید آن را به حساب کاربری اینستاگرام‌تان متصل کنید، گزینه Log in with facebook را انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که برای اتصال به فیسبوک باید از آی پی کشور دیگری غیر از ایران استفاده کنید. برای انجام اینکار از نرم افزارهای تغییر آی پی کمک بگیرید.
  • در ادامه صفحه‌ای رو به روی شما باز می‌شود، در این قسمت باید نام کاربری و رمز عبور فیسبوک‌تان را وارد کنید. سپس صفحه‌ای با این عنوان به شما نمایش داده می‌شود: آیا می‌خواهید دوستانی که در فیسبوک دارید را در اینستاگرام پیدا کنید؟

اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید گزینه Find your facebook friends را انتخاب کنید در غیر این صورت با انتخاب گزینه Not now یا Cancel از این کار صرف نظر کرده و وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله صفحه‌ای با دو گزینه رو به روی شما ایجاد می‌شود، با انتخاب گزینه Next می‌توانید وارد صفحه اینستاگرام‌تان شده و تنظیمات شخصی مثل انتخاب عکس پروفایل، بیو و … را تغییر دهید.

با انتخاب گزینه Change username هم می‌توانید نام کاربری خود را تغییر داده و وارد صفحه اینستاگرامی‌تان شوید.

آموزش نصب اینستاگرام در کامپیوتر:

.

برای استفاده از نسخه دستکتاپ اینستاگرام هم کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد سایت اینستاگرام شوید.

آموزش نصب اینستاگرام
آموزش نصب اینستاگرام
  • اگر قصد ساختن اکانت جدیدی را دارید فرمی را که در تصویر هم مشاهده می‌کنید، کامل کنید. در بخش اول ایمیل یا شماره تلفن، در بخش دوم نام کامل، در بخش سوم نام کاربری یا همان username و در بخش آخر رمز عبور خود را وارد کنید.
  • سپس گزینه   Next را انتخاب کنید.
  • همچنین می‌توانید از طریق اکانت فیسبوک خود هم برای ثبت نام استفاده کنید. برای انجام این کار از log in with facebook استفاده کنید.

سوالات متداول

نحوه لایک کردن عکس‌ها چگونه است؟

.

برای لایک کردن یک پست می‌توانید گزینه قلب پایین عکس را لمس کرده یا دو بار بر روی پست مورد نظر ضربه بزنید. هنگامی که نماد قلب زیر عکس قرمز است یعنی آن را لایک کرده‌اید.

آموزش نصب اینستاگرام

چگونه کامنت بگذاریم؟

.

برای کامنت گذاشتن و ارسال نظر خود کافیست علامت حباب مانند زیر پست را انتخاب کرده و هر چه می‌خواهید بنویسید سپس گزینه پست را بزنید تا ارسال شود.

آموزش نصب اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام اکانت بسازیم؟

.

ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شده و گزینه Sing up with email address or phone number را انتخاب کنید. سپس طبق مراحلی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم (پر کردن اطلاعات در چند قسمت) در اینستاگرام اکانت بسازید.

آموزش نصب اینستاگرام

گزینه سرچ اینستاگرام کجاست؟

.

در نوار پایین صفحه اینستاگرامی خود یک علامت ذره بین وجود دارد، آن را انتخاب کرده و اکانت مورد نظر خود را سرچ کنید.

آموزش نصب اینستاگرام

سخن پایانی:

.

همانطور که در قسمت بالا گفته شد اینستاگرام را میتوان مانند گوگل اقیانوسی از اطلاعات و سرگرمی ها دانست ولی نحوه استفاده مفید از آن بسیار مهم میباشد تا هم بتوان درست از آن استفاده کرد و حتی با ترکیب کردن اینستاگرام با بیزنس و طراحی سایت میتوان بسیار موفق شد.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات با تجربه چند ساله در زمینه های دیجیتال میارکتینگ و خدمات اینستاگرام میتواند صاحبین کسب و کار را تا رسیدن به هدف مطلوب همراهی کند.

برای دریافت مشاوره رایگان شما میتوانید در بخش تماس با ما با همکاران ما در این زمینه تماس بگیرید.

 

0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments