بهترین روش انجام سئو

بهترین روش انجام سئو ،سوالی آشنا که صاحبین کسب و کار بعد از تکمیل طراحی سایت خود میپرسند.

سئو فرآیندی است که از پایه با طراحی سایت عجین شده است. بسیاری از صاحبین کسب و کار بر این باورندکه فرایند سئو سخت و غیر ممکن است(البته نه برای متخصص سئو).

کانون تبلیغات نوین ارتباطات در این مقاله به طور کامل بهترین روش انجام سئو و 20 روش مناسب سئو را بررسی میکند که میتواند به تمامی سوالات شما پاسخ دهد پس تا انتها مقاله همراه ما باشید.

بهترین روش انجام سئو
بهترین روش انجام سئو

در بهترین روش انجام سئو، سئو چیست:

.

به طور خیلی ساده سئو فرآیندی است که با انجام آن سایت شما در رتبه های اول و صفحه اول گوگل نمایش داده میشود.

همین توضیح ساده یک تخصص بسیار خاصی میباشد که میتواند برای صاحبین کسب و کار درآمد های بسیار زیادی به ارمغان بیاورد.

بهترین روش انجام سئو:

.

روش های اصلی در بهترین روش انجام سئو به ترتیب زیر میباشد.

یافتن کلمه کلیدی مرتبط:

.

برای پیدا کردن کلمه کلیدی مرتبط با کار خود می توانید از نرم افزارهای موجود در این زمینه استفاده کنید. برخی از برنامه ها نظیر keyword planner و گوگل ترندز می توانند به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کار خود کمک کنند. کلمه کلیدی در سئو یکی از فاکتورهای مهم اولیه برای شروع فرآیند سئو میباشد.

بهترین روش انجام سئو

انتخاب محتوای مناسب و بهبود آن:

.

پادشاه گوگل البته به گفته بسیاری از منابع تولید محتوا میباشد که نه تنها میتواند سایت شما را در رتبه بندی کمک بکند بلکه تولید محتوای مرتبط و دست اول میتواند کمک کننده باشد که ار رقبای خود پیشی بگیرید.

در نظر داشته باشد سئو میبایست دست اول با کیفیت و با تعداد کلمات مناسب در جهت رفع نیاز کاربر تولید شود.

بهترین روش انجام سئو

سازگاری وب سایت با روبات های گوگل:

.

پس از طراحی سایت و باز شدن وب سایت ، باید سایت را به گوگل معرفی کنید تا روبات های گوگل قادر به شناسایی وب سایت شما و ایندکس کردن محتوای آن باشند. معمولا شرکت های طراحی سایت ، این کار را پس از راه اندازی سایت انجام می دهد. در زمان تولید محتوا باید به این نکته توجه داشته باشید که این محتوا هم باید برای کاربر مفید باشد و هم باید بگونه ای باشد که از نظر موتورهای جستجو قابل قبول باشد. علاوه براین به منظور سازگاری وب سایت با روبات های گوگل باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

 • سهولت دسترسی به صفحات و قسمت های مختلف سایت از طریق صفحه اصلی
 • انتخاب آدرس url کوتاه
 • از نوشتن متن در داخل تصویر خودداری کنید زیرا این گونه نوشته ها توسط موتورهای جستجو شناسایی و ایندکس نمی شوند.

به دریافت لینک بیشتر از لایک توجه کنید.

به گونه ای محتوا تولید کنید کهدارای ارزش باشند و دارای قابلیت دریافت لینک باشند.

صفحه های اجتماعی را نیز فراموش نکنید.

بنابراین محتوایی جذاب ، اصولی ، کاربرپسند و لینک پذیر تولید کنید.

بازاریابی اینترنتی صحیح و اصولی:

.

در کار خود اصولی باشید. از روش های مختلف بازاریابی برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید. دوره های مختلف بازاریابی را بگذرانید و به صورت حرفه ای در مورد کار خود بازاریابی کنید.

تمام این موارد می تواند بر سئو سایت شما اثر گذاشته و شما را به صفحه اول گوگل نزدیک تر کند. اینکه سئو و بهینه سازی سایت امری تخصصی است ، صحیح است اما شما می توانید با رعایت نکات ذکر شده در بالا ، تا حد زیادی به موفقیت نزدیک شوید. در این بین بهتر است از کارشناسان و متخصصان در امر سئو نیز کمک بگیرید. برای مشاوره می توانید با کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت مبنا تماس حاصل فرمایید.

بهترین روش انجام سئو

سئو به چه معنا است؟

.

گوگل یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای آنلاین در دنیا به شمار می‌آید. گوگل به کمک الگوریتم‌های پیشرفته خود در حال بازدید از محتواها و یافتن بهترین و با کیفیت‌ ترین سایت‌ ها و نمایش آن‌ ها به مخاطبان و کابران خود می‌باشد.

اینکه سایت شما از آن دسته سایت‌هایی باشد که هنگام جستجوی کاربران، در لینک‌های ابتدایی قرار گیرد، یکی مهمترین وظایف متخصصان سئو به شمار می‌آید. بر همین مبنا می‌توان گفت سئو، مدیریت سایت به جهت بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو می‌باشد. این تعریف در واقع در برگیرنده دو فعالیت اصلی بر روی سایت می‌باشد.

راهکار های سئو سایت در بهترین روش انجام سئو برای رسیدن به نتایج اول گوگل در سال 2021، 20  را در این مقاله برای شما جمع آوری کردیم تا با در نظر گرفتن جدید ترین الگوریتم ها ی گوگل برای اعتبار سنجی اسناد، سایت خود را به رتبه های اول موتور جستجو برسانید.

بهترین روش انجام سئو

در ادامه بهترین روش انجام سئو، راهکار های سئو:

.

راهکار ، یک نتیجه گیری کامل از مجموعه تجربه های دست آمده، مطالعات و قوانین موجود است که با بکار گیری آن میتوانیم با رویکردی صحیح تر اقدام به سئو سایت خود نماییم.

کانون تبلیغات نوین ارتبطات با تجربه خود در زمینه طراحی و سئو سایت میتواند پاسخگو نیاز صاحبین کسب و کار باشد.

در این مقاله که یکی از کامل ترین و کاربردی ترین مقالات آموزش سئو است شما را با 20 مورد از ویژه ترین و مهم ترین راهکار های سئو آشنا میکنیم.

سئو 2021 چه تفاوتی با سال های گذشته دارد؟

.

خب این طبیعی است که هر چه جلو تر برویم، گوگل هم با توجه به ترافیک بیشتری که جذب می کند، به فکر ارائه الگوریتم هایی می افتد که با بهره گیری از آن ها بتواند به شکل صحیح تر و قابل قبول تر، اسناد موجود را اعتبار سنجی کرده و با یک ترتیب دقیق به کاربران خود نمایش دهد.

در سال 2021 هم همانند سال های گذشته، برخی تغییرات در الگوریتم های موتور جستجو به وجود آمد و طبق آن ها تعداد زیادی از سایت ها رشد چشم گیر خواهند داشت و عده زیادی هم طبیعتا متضرر خواهند شد.

سئو در سال 2021 روند کاربر محور بودن خود را به شکل جدی تر و متمرکز تر پیش گرفت و سعی بر این شد که در کنار برجسته کردن برخی الگوریتم ها، روش های پیشرفته تری در خفا به وجود آید تا نتایج به شگل ارگانیک تر و با کیفیت تر به کاربران نمایش داده شوند.

اما خب این فرایندی است که هر ساله انجام می شود و نمی توان آن را به عنوان وجه تمایز بین 2021 و سال قبل در نظر گرفت! شاخص های جدیدی هم به وجود آمدند که البته در 20 راهکار، بطور کامل آن ها را خدمتتان ارائه خواهیم کرد ولی برای اشاره کوتاهی به آن ها، چند مورد زیر را در نظر داشته باشید:

 • https
 • mobile friendly
 • site speed
 • social signal
 • rankbrain
 • و …

شاید در نگاه اول برجسته ترین تفاوت های سئو 2021 با سال های گذشته در جدی تر بودن این مفاهیم به نظر بیاید.

اما موضوع فقط این موارد نیست و باید ریز بینانه تر عمل کنیم!

برای استفاده درست از همه راهکار های 2021، این مقاله را با تمرکز کامل و و تا آخرین کلمه مطالعه کنید.

بهترین روش انجام سئو

در ادامه بهترین روش انجام سئو 20 راهکار بهینه سازی سایت:

.

خب شروع کنیم به بررسی مهم ترین فاکتور های بهینه سازی سایت در سال 2021 که در 20 مرحله به شکل کامل آ نها را خواهیم فهمید:

راهکار اول: موبایل فرندلی شوید.

بهترین روش انجام سئو

همانطور که در قسمت مقدمه مقاله هم اشاره کردیم، سایت های موبایل فرندلی، در سال 2021 بیشتر به چشم گوگل می آیند.

از آن جایی که طبق آمار های بدست آمده میزان جستجو در گوشی های موبایل بیشتر از دسکتاپ ها بوده، گوگل خود را موظف دانسته، احترام ویژه ای به کاربران موبایلی خود بگذارد و با نمایش سایت های موبایل فرندلی تر به آن ها، با رضایتمندی شوند.

موبایل فرندلی بودن در سئو 2021 تنها به معنی ریسپانسیو بودن سایت شما نیست، بلکه باید به شکلی باشید که مشاهده شما در گوشی های موبایل هم با سرعت بالا، هم بدون المان های شلوغ کننده فضا باشد تا کاربر در ساده ترین و سریع ترین فضا، بتواند نیاز خود را براحتی با گوشی موبایل خود در سایت شما پیدا کند.

mobile friendly tester خود گوگل برای بررسی سایتتان بسیار کاربردی و قابل اطمینان است.

علاوه بر آن amp هم امکانی است که با بهره  گیری از آن می توانید سرعت صفحات سایتتان را در گوشی های موبایل به شدت افزایش دهید.

راهکار دوم: سرعت سایت خود را بالا ببرید.

بهترین روش انجام سئو

سرعت سایت هم که از 2018 برای گوگل یکی از مهم ترین فاکتور ها شد و بخصوص میان 10 رتبه اول در هر کیوورد، توجه ویژه ای به اختصاص می یافت.

با بهینه سازی حجم تصاویر، مینیفای کردن فایل های css و java script، استفاده کمتر و بهینه تر از انیمیت های غیر ضروری و استفاده از افزونه های کش، میتوانید سرعت سایت خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

سایت gtmetrix معیاری قابل اعتماد برای ارزیابی سرعت سایتتان است.

با مراجعه به این سایت، دقیقا خواهید فهمید که چه المان هایی باعث افت سرعت شما شده اند، نقاط قوتتان در در کجا هاست، بطور کلی چقدر حجم محتوای صفحه شماست و زمان لود سایتتان چقدر است.

علاوه بر این آماری که به دست شما می آید، gtmetrix به شما خواهد گفت که در هر مورد، با توجه به میانگین جهانی در چه جایگاهی هستید.

راهکار سوم: به تولید محتوا جدی تر نگاه کنید.

بهترین روش انجام سئو

تولید محتوا هر روز مهم تر از دیروز است. راهکار سوم سئو، نگاه جدی تر به تولید محتواست.

 • زمانبندی دقیق برای ارائه محتوا در سایت
 • ارائه محتوا های کاملا اختصاصی و یونیک
 • ایجاد صفحات با کیفیت به جای ایجاد صفحات زیاد
 • بکار گیری تکنیک های روانشناسی محتوا نویسی
 • خوانایی بالا تر محتوا
 • ایجاد محتوا های غنی از عناصر چند رسانه ای
 • پوشش تمام نیاز ها و پرسش های کاربران در محتوا ها
 • و …

ابتدا توضیحی راجب این موارد خدمتتان بدهم:

اولا قسمتی که به خوانایی محتوا اشاره کرده بود، منظور آن چیزی نیست که در افزونه یواست سئو به عنوان یک معیار به وجود آمده!

چون این افزونه ( در قسمت خوانایی ) در زبان فارسی یک مقدار ایراد و باگ دارد که نمی توان به آن اعتماد کرد و ارور های آن هم غیر منطقی است.

پس اگر از سیستم های وردپرس برای سایتتان بهره می برید، بدانید موضوع از خوانایی آن موردی نیست که در افزونه بررسی می شود؛ خودتان با ایجاد فواصلی معقول و تیتر گذاری های مناسب میتوانید این ویژگی را  در محتوایتان به وجود آورید.

دوما تولید محتوا بطور کلی دارای شاخص های بسیار برای افزایش کیفیت و اعتبار آن است و از آن جایی که سایت های محتوا محور و حساس بر روی این موضوع، در سال اخیر موفقیت های بسیاری بدست آوردند؛ اهمیت این راهکار در سئو 2021 بیش از پیش شده است.

گوگل در سال 2021 به سایت هایی که محتوا های با کیفیت ارائه کنند، تشویقی های ویژه ای در نظر می گیرد و به همین دلیل است که ما هم تولید محتوا می کنیم!

راهکار چهارم: لینک سازی داخلی و تکنیک های آن را بشناسید.

بهترین روش انجام سئو

لینیک سازی داخلی چهارمین راهکار 2021 ما برای سئو سایت است. ایجاد لینک های بین محتوا سایت باعث اتفاقات بسیار مثبتی می شود:

 • کاربران با کلیک روی لینک ها، بیشتر در سایت شما می گردند.
 • ایجاد سلسله مراتبی استاندارد برای راهیابی خزنده گوگل به صفحات مختلف سایت شما می شود.
 • با استفاده از آن می توانید قدرت صفحات را به هم انتقال دهید.

راهکار پنجم: حتما ssl خود را فعال کنید.

بهترین روش انجام سئو

گواهی نامه ssl همان مجوزی است که سایت شما را از http به https تبدیل می کند و این موجب می شود که بسته های داده در سایت شما به شکل امن تری رد و بدل شود.

از سال 2018 به بعد گوگل کروم هم سایت هایی که http بودند را به شکل not secure نمایش داد و این از همان ابتدا نشانی برای مهم تر شدن این مبحث در سال بعد آن شد.

چون اعمال شدن یک الگوریتم، در زبان فارسی، کمی دیر تر و زمان بر، تر از زبان های اصلی دنیا است و این سال 2021 است که یکی از مهم ترین راهکار های سئو در آن کسب گواهی نامه ssl است.

شما برای https کردن سایتتان می بایست به جایی که از آن دامنه خود را تهیه کردید مراجعه کنید و درخواست ssl بدهید.

پس از آن هم نیاز دارید که تغییرات مختصری را در سایتتان اعمال کنید تا این علامت سبز secure برای سایت شما نمایش داده شود.

نکته دیگری هم در این خصوص قابل مطرح است که وقتی این پروتکل را برای سایتتان فعال می کنید، تا مدت کوتاهی سایت افت رتبه خواهد داشت که جای نگرانی نیست و در زمان کوتاهی به جایگاه قبلی تان باز خواهید گشت.

راهکار ششم: با سایت های معتبر ارتباط  برقرار کنید.

بهترین روش انجام سئو

برقراری اعتبار با سایت های معتبر دنیا و البته ایران هم در سال 2021 یکی از راهکار های کارآمد سئو است که بهره گیری از آن اعتبار و صحت محتوا های شما را هم بالا خواهد برد.

مثلا ما در این مقاله به سایت های gtmetrix و صفحه موبایل فرندلی خود گوگل لینک دادیم.

این موضوع برای اعتبار مقاله ما بسیار مفید است و طبق آمار ها و تکنیک هایی که از رفتار موفق ترین سایت های دنیا استخراج شده، شما با برقراری ارتباط صحیح با سایت های معتبر، در خصوص مطلب خود می توانید محتوا های خود را قابل اطمینان تر کنید.

علاوه بر این سورس های خارجی مطرح، این که به همکارانتان در ایران هم لینک بدهید، در صورتی که سایت های خوبی داشته باشند به ضرر شما نخواهد بود.

ولی باید زمان و مکان آن را بدانید و بدرستی از این تکنیک بهره ببرید. این موضوع را هم بدانید که اگر به سایت های ضعیف تر لینک بدهید، به همان منوال قبل، اعتبار شما کاهش خواهد یافت.

راهکار هفتم: تمرکز را از off page به on page ببرید.

بهترین روش انجام سئو

راهکار هفتم ما جدی تر گرفتن روش های سئو on page است که با توجه به سخت تر شدن و پیچیده تر شدن الگوریتم های گوگل برای شناسایی تخلف های سئو خارجی، استفاده از این تکنیک ها برای شما بسیار خطرناک تر از قبل خواهد بود.

می دانید که لینک سازی خارجی بطور کلی تخلف محسوب می شود و البته این تخلف بدلیل تاثیر گذاری بسیار زیاد آن، توجه بسیاری از سئو کار ها را به خود جلب کرده است.

اما در سئو 2021 ایججاد بک لینک های موثر و حرفه ای برای سایت، بسیار دشوار تر از قبل  شده است و زمانی که برای ایجاد یک بک لینک باکیفیت نیاز دارید، شاید نسبت به بازدهی که می توان از آن دریافت کرد، خیلی معقول نباشد.

از این رو پیشنهاد ما به شما این است که در سال 2021 تمرکز خود را روی مفاهیم on page و سئو داخلی بگذارید تا طبق علاقه مندی گوگل، بشکل ارگانیک لینک شوید.

حتما بر این باور هستیدد که در سایت های ایرانی کسی اقدام به لینک دادن به ما نمی کند! اما این طور نیست و اگر شما بتوانید در زمینه کاری خود فوق العاده باشید ( از نظر محتوا و on page ) لینک دادن به شما کاری هوشمندانه و مثبت خواهد بود که در سال 2021 از  آن بیشتر استفاده خواهد شد. ( حداقل توسط متخصص سئو )

راهکار هشتم: طول محتوای متنی را بیشتر کنید.

بهترین روش انجام سئو

افزایش طول محتوای متنی تا حداقل 1800 کلمه، راهکاری بسیار کارآمد و مهم برای سئو 2021 خواهد بود.

گوگل در الگوریتم های جدید خود علاقه مندی زیادی به مقالات و صفحات پر محتوا نشان داده است، واکشی کردن محتوا متنی هم با وجود اهمیت زیادی که چند رسانه ای های دیگر دارند، هنوز راحت ترین و سریع ترین راه رتبه دادن به صفحات سایت است.

از این رو شما برای اینکه در سریع ترین زمان بهترین بازدید را برای صفحاتتان بگیرید، سریعا اقدام به افزایش طول محتوای متنی آن ها کنید.

علاوه بر اینکه این موضوع را در صفحات جدیدتان در نظر میگیرید، برای بروزرسانی صفحات قدیمی تر و رساندن به این میزان محتوا سریعا بکوشید.

بروزرسانی صفحات و افزایش قدرت به آن ها از همان ابتدا از فاکتور های مهم سئو بوده است و با بکار گیری این راهکار، بروزرسانی شما مناسب ترین بازخورد را برایتان به ارمقان خواهد آورد.

راهکار نهم: سوشیال سیگنال را دریابید!

بهترین روش انجام سئو

سوشیال سیگنال یکی از راهکار های سئو خارجی است که در سال 2021 یکی از موثر ترین ها و کم خطر ترین هاست.

در مقاله سوشیال سیگنال بطور کامل درباره آن صحبت کردیم؛ سوشیال سیگنال اعتبار و محبوبیتی است که از شبکه های اجتماعی به سمت سایت شما روانه می شود.

سوشیال سیگنال محصول share شدن لینک صفحات شما در شبکه اجتماعی های معتبر دنیاست.

پس برای بدست آوردن آن می بایست فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و پینترست را دریابید و به انجام فعالیت های مستمر در آن ها بپردازید.

راهکار دهم: کلمات کلیدی خود را تخصصی تر انتخاب کنید.

بهترین روش انجام سئو

به عنوان یک راهکار کارآمد دیگر در سئو سایت، به شما پیشنهاد می کند که با توجه به بالا رفتن رقابت ها روی کلمات کلیدی کلی، تمرکز را بر روی کیوورد های تخصصی تر بگذارید.

این روش برای شما 3 خوبی بزرگ دارد:

 1. زودتر به نتیجه می  رسید.
 2. به جای صفحه اول بودن میتوانید به راحتی رتبه اول باشید و بازخورد بهتر کسب کنید.
 3. هزینه شما به شدت کاهش می یابد.

منظور از کلمات کلیدی تحخصصی تر چیست؟

مثلا شما یک شرکت طراحی سایت هستید؛ بهتر است به جای در نظر گرفتن کلمه “طراحی سایت”، میتوانید کلماتی مثل “طراحی سایت شرکتی”   “شرکت طراحی سایت در تهران”  “طراحی سایت وردپرس”  “طراحی سایت فروشگاه اینترنتی” و … استفاده کنید.

راهکار یازدهم: bounce rate و daily time

بهترین روش انجام سئو

اگر خاطر داشته باشید در قسمت مقدمه مقاله به عنوان رنک برین اشاره کردیم که یکی از راهکار های سئو 2021 بود.

در راهکار یازدهم قصد داریم موضوع بسیار مهم را به شما معرفی کنیم که در نظر گرفتن آن ها سئو شما را متحول خواهد کرد.

bounce rate یا نرخ پرش

موضوع اول نرخ پرش است  که به معنی بسته شدن سایت شما به محض باز شدن آن است. یعنی کاربر سریعا نارضایتی خود را نسبت به سایت شما، با بستن آن ابراز می کند.

هر چقدر این مقدار بیشتر باشد، درصد bounce rate شما افزایش خواهد داشت و این به معنی یک اتفاق منفی در سئو سایت شماست.

daily time یا زمان ماندگاری

همان قدر که بالا بودن bounce rate برای شما مضر است، بالا بودن daily time برای مثبت خواهد بود.

این شاخص به معنی میزان ماندگاری کاربر داخل سایت شماست و هرچقدر این میزان بیشتر باشد، یعنی کاربران از شما راضی تر هستند و شما لایق کسب رتبه های برتر گوگل می باشید.

افزایش نرخ ماندگاری کاربر در سایت مقاله ای است که به بررسی این موضوع بطور تخصصی پرداخته شده است.

راهکار دوازدهم: ویدیو بسازید.

بهترین روش انجام سئو

تولید محتوای ویدیویی یکی از راهکار های معجزه آسای سئو در سال 2021 است.

ویدیو بخش قابل توجهی از محتوا های تولیدی در سال 2021 را به خود اختصاص خواهد داد و هر وبسایتی که همگام با این اتفاق باشد، از آن سود خواهد برد.

محتوای ویدیویی صفحات سایت شما را به شدت قدرتمند تر خواهد کرد و باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر داخل سایتتان هم می شود.

و البته فواید دیگری که این محتوای چند رسانه ای برای شما به دنبال خواهد داشت…

راهکار سیزدهم: برند سازی کنید.

بهترین روش انجام سئو

قدرت برند شما بطور غیر مستقیم بر قدرت وب سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

اگر کلمه کلیدی شما به همراه برندتان به شما لینک شود، یا به همان صورت در گوگل سرچ شود، نشان از محبوبیت این برند است؛

این برند متعلق به سایت شماست.

پس سایت شما هم سایتی محبوب است و نکته جالب اینجاست که همه این موارد را گوگل می فهمد و به مرور زمان در نتایج خود اعمال می کند.

پس  راهکار سیزدهم ما برند سازی در اینترنت است.

راهکار چهاردهم: کلا کاربر محور شوید!

بهترین روش انجام سئو

کاربر محور بودن راهکاری است که هرچه جلو تر برویم، بیشتر به سئو شما کمک خواهد کرد. سعی کنید همه چیز را برای کاربرتان بهینه کنید.

روش های بهینه سازی برای موتور جستجو  اکثرا جای خود را به روش های جلب رضایت کاربر داده اند و بهتر است به جای روش های تخلف و دور زدن گوگل، به فکر جلب رضایت کاربرانتان باشید.

تا هم نرخ تبدیل و فروش تان بهتر شود و هم گوگل شما را در نزدیک ترین نقطه به بازار هدفتان ( کاربران ) بگذارد.

کاربر محور بودن به معنی:

 • طراحی استاندارد ساختار سایت
 • ایجاد روش های راه یابی به تمام صفحات مهم از هر جای سایت
 • راضی کردن کاربر با ارائه محتوا های مفید و کارآمد به او
 • استفاده از روش های روانشناسی برای ماندگاری در ذهن کاربر
 • و …

راهکار پانزدهم: انکرتکست های حرفه ای.

بهترین روش انجام سئو

انکر تکست مفهومی است که اگر کمی در رابطه با لینک سازی ( چه داخلی چه خارجی ) مطالعه داشته باشید، حتما اسم آن به گوشتان خورده است.

انکر تکست متن لینک شونده است.

ولی لازم است در همینجا به کسانی که با آن آشنا هستند، بگوییم که منظورمان از انکرتکست حرفه در راهکار پانزدهم سئو چیست!؟

 • انکرتکست هایی که بیشترین نرخ کلیک را داشته باشد.
 • انکرتکست هایی که با متن های دنباله دار و بلند تر درنظر گرفته شود.
 • ایجاد تنوع در انتخاب انکرتکست  های لینک دهنده به یک صفحه
 • رنگ و میزان تحریک انکرتکست
 • استفاده از انکرتکست های انگلیسی در مواقع خاص

راهکار شانزدهم: لینک سازی خارجی با روش های قدیمی را کنار بگذارید.

بهترین روش انجام سئو

همان طور که گفتیم لینک سازی خارجی امروز بسیار سخت تر و پیچیده تر شده؛

شاید هنوز هم افرادی باشند که بخاطر اهمیت و تاثیر زیاد لینک سازی خارجی، آن را رها نکنند و به آن بپردازند.

برای این افراد پیشنهادی که دارم این است که کمی ریز بینانه تر و تخصصی تر به این کار نگاه کنند و روش های قدیمی مثل:

 • لینک سازی در وبلاگ های تازه تاسیس با قرار دادن محتوای سایت در آن ها
 • لینک سازی بدون نظم و یکباره در فروم ها یا هر فضای دیگر
 • لینک سازی در کامنت های بلاگ
 • و … فراموش کنید.

زیرا جز ضرر برای شما هیچ چیز دیگری نخواهد داشت.

راهکار هفدهم: در همه بخش های محتوای خود سعی کنید منحصر به فرد باشید.

بهترین روش انجام سئو

به راهکار های آخر سئو نزدیک می شویم و به عنوان هفدهمین مورد منحصر به فرد بودن را باید در نظر داشته باشیم.

اما منظور از منحصر به فرد بودن چیست؟

در عنوان نویسی، سبک محتوا نویسی، تصاویر، ویدیو ها و … سعی کنید روش خاص و مخصوص به خودتان را داشته باشید.

اینکه یکی از رقیبان موفق شما با یک عنوان توانسته به جایگاه مطلوب برسد، دلیل بر این نیست که شما هم همین عنوان را برای صفحه خود در نظر بگیرید!

گوگل سعی بر این دارد در سال 2021 به سایت ها به دید یک شخصیت نگاه کند و در 10 نتیجه اول خود 10 شخصیت متفاوت را به کاربر نشان دهد؛ که هریک با رویکرد و سبک منحصر به فرد خود تولید محتوا می کنند.

پس یکی از راهکار های موفق بودن در سئو 2021، داشتن یک سبک خاص و منحصر به فرد در محتوا نویسی است.

پکیج آموزش تولید محتوا را ببینید و سر فصل های آن را با دانسته های خود بسنجید، بهترین مجموعه آموزشی برای افرادی است که میخواهند سطح محتوا های تولیدی خود را از هر نظر ارتقا دهند.

راهکار هجدهم: بهینه سازی محلی انجام دهید.

بهترین روش انجام سئو

البته بهینه سازی محلی راهکاری برای سال 2017 بود که بیشتر در آن زمان بخصوص در نتایج انگلیسی بروز پیدا کرده بود ولی امروز در زبان فارسی، بطور کامل این الگوریتم اجرا شده و گوگل سعی بر این دارد با گرفتن لوکیشن جستجو کننده، نتیجه هایی را نشان او دهد که نزدیک او هستند.

از این شما در هر کجای ایران که هستید، این موضوع را در نظر بگیرید که با توجه به شماره تلفن خود و استفاده از نام شهرتان در آدرس، این امتیاز را دارید که در سریع ترین زمان در محل خودتان رتبه های اول را بدست آورید.

گوگل که دوست دارد نتایج محلی خوب را نشان کاربر دهد؛ پس شما هم بکوشید که سایت خود را برای محل خود، بهتر بهینه سازی کنید تا این کار برای شما راحت تر و سریع تر به انجام برسد و از فواید آن بهره ببرید.

راهکار نوزدهم: عناوین سایت را جذاب بنویسید.

بهترین روش انجام سئو

یکی دیگر از راهکار هایی که هم تولید محتواست و هم رنک برین، نوشتن عنوان جذاب است.

این ترفند در سال 2021 اهمیت بسیار جدی در سئو شما خواهد داشت و باعث افزایش نرخ ctr و نتیجتا رشد رتبه صفحات می شود.

یک مثال برای شما بزنم:

 • آموزش تولید محتوا
 • چطور تولید محتوا کنیم؟
 • 10 تکنیک مهم در تولید محتوا
 • اصول و قواعد تولید محتوا
 • تولید محتوای 2021

این موارد را در نظر بگیرید، همه این ها عنوان یک مقاله هستند و محتوای ارائه شده در آن ها یکسان است.

از خودتان بپرسید که اگر دنبال مطلبی در خصوص تولید محتوا باشید، روی کدام یک از این موارد کلیک می کنید!؟

نوشتن عنوان جذاب باعث می شود، شما با وجود داشتن رتبه چهارم، از رتبه دوم بیشتر کلیک بخورید و پس از گذشت زمان، جای شما با رتبه دوم عوض شود.

عنوان سئو در وردپرس مقاله ای است که در این خصوص مطالعه آن را به شما پیشنهاد می کنم.

راهکار بیستم: از گوگل وبمستر برای شناسایی صفحات پتانسیل بالا استفاده کنید.

بهترین روش انجام سئو

راهکار آخر ما شناسایی صفحات و آنالیز مداوم سایتتان است که با توجه به آن بتوانید بهترین استراتژی سئو را برای خود بچینید.

گوگل وبمستر ابزاری است که خود گوگل به مدیران سایت ها هدیه داده که با استفاده از آن بتوانند آنالیزی از اتفاقات مربوط به سئو سایتشان داشته باشند.

با استفاده از این ابزار خواهید دریافت که:

 • چه صفحاتی از سایت شما بیشترین بازدید را برای شما به ارمغان می آورند!
 • چه صفحاتی از سایتتان بالا ترین رتبه را در کلمات کلیدی مختلف دارند!
 • کدامیک از صفحات بیشتر توسط کاربران دیده می شود ولی روی آن کلیک نمی شود!
 • کدام صفحه شما نرخ ctr خوبی دارد ( برعکس مورد قبلی )
 • کدام صفحات میزان جستجو و بازخورد کمی را داشتند و ارزشی برای زمان گذاشتن ندارند!
 • و ….

این موارد به شما کمک می کنند که پتانسیل های سایتتان را پیدا کنید و با ایجاد تغییراتی اندک در آن، شرایط سئو سایتتان را دگرگون کنید.

کار هایی مثل تغییر عنوان، اضافه کردن متن و محتوا به صفحات پتانسیل بالا، لینک سازی داخلی و …

خب خسته نباشید امیدوارم که این مطلب برای شما به اندازه کافی پر بار و کاربردی بوده باشد.

در ادامه بهترین روش انجام سئو انواع روش‌های سئو کدام است؟

.

در بازاریابی اینترنتی هر سایتی تلاش می‌کند که سهم بیشتری از ترافیک را به خود اختصاص دهد. در بسیاری از مواقع سئو یکی از اقداماتی است که باید برای وبسایت خود انجام دهیم. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی را دارد. کسانی که در این حوزه به سطح حرفه‌ای رسیده‌اند در واقع در پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی‌شان پیشنهادهایی را برای سریع‌تر رسیدن به رتبه‌های اول منتشر می‌کنند. کاربران متوسط یا بهتر بگوییم کاربرانی که ابتدای راه بهینه‌سازی هستند ممکن است این تکنیک‌های حرفه‌ای را در عمل به نحوه نادرستی پیاده کنند همین امر موجب می‌شود که سایت آنها با پنالتی گوگل مواجه شود. بر همین اساس برای پیاده کردن درست تکنیک‌ها که اصول سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو خوانده می‌شود سه روش وجود دارد:

 1. سئو  سفید
 2. سئو  سیاه
 3. سئو  خاکستری

 

سئو سفید
بهترین روش انجام سئو

سئو سفید چیست؟

در این روش ما می‌دانیم که اگر محتوای خوب بنویسیم یا بهتر بگوییم محتوای سبز بنویسیم، که برای همیشه مفید و قابل استفاده باشد (چراکه موتورهای جستجو عاشق محتواهای تازه هستند) و اگر محتوای ما غیر کپی باشد و همین امر را مرتباً ادامه دهیم می‌توانیم با پیاده سازی تکنیک‌های اولیه سئو، روی وب سایت خود جایگاه‌های بالاتری در موتور جستجوی گوگل دست یابیم و کاربران زیادی را به سمت خود جذب نماییم. تکنیک‌های سئو سفید به ما مسیر مشخص شفاف و هدفمندی را ارائه می‌دهند که با استفاده از آنها می‌توانیم مطمئن شویم که در صورتی که آن عوامل را ادامه دهیم می‌توانیم در نتایج جستجو رتبه بالاتری را به خود اختصاص دهیم.

از جمله مهم ترین تکنیک‌ها برای سئو سفید تولید محتوای سبز، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، بهینه سازی سرعت، بهینه کردن کدهای وب سایت و غیره است.

 

سئو سیاه
بهترین روش انجام سئو

سئو سیاه چیست؟

یک متخصص سئو با تکنیک کلاه سیاه می‌خواهد سریع در موتور جستجو جایگاه بگیرد؛ اما در واقع خطر پنالتی شدن را نیز به جان می‌خرد. اگر شما وبسایتی را دارید که هم اکنون جایگاه متوسطی دارد، می‌توانید با تکنیک‌های سئو سفید و ادامه دادن این تکنیک‌ها و داشتن استراتژی مشخص، به وبسایت ارزشمند و سوددهی تبدیل شوید. پس نیازی به تکنیک‌های سئو سیاه نخواهید داشت. تکنیک‌های سئو سیاه بسیار جذاب‌اند چرا که ممکن است شما را به سرعت به جایگاهی که می‌خواهید برساند. اما هر چه که بدون پشتوانه و سریع در دنیای آنلاین مارکتینگ برای شما رخ دهد، احتمالاً سریع نیز از دست می‌رود. در دنیای سئو شما باید اعتماد گوگل را به دست آورید و این نیز کار ساده‌ای نیست و بیش از هرچیز به تخصص، تداوم و زمان نیاز دارد. شما با انجام دادن کارهای خوب و مفید می‌توانید جایگاه مطلوبی را در موتورهای جستجو از آن خود کنید و جایگاه مطمئن‌تر و امن‌تری را به دست آورید. این جایگاه امن با پشتوانه تخصص سئو کاران شما را به سمت برند بزرگی هدایت می‌کند.

 

سئو خاکسری
بهترین روش انجام سئو

سئو خاکستری چیست؟

در این روش متخصصان سئو با استفاده از روش‌هایی که احتمال جریمه شدن کمتر است تلاش دارند تا جایگاه خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. از مهم‌ترین کارهایی که یک متخصص سئو در این روش انجام می‌دهد، رپورتاژ نویسی در وبسایت‌های پربازدید، خبری و همسو با موضوع وبسایت خود است. در این روش، سئو کاران با لینک سازی‌های پیچیده تلاش می‌کنند تا ردپایی از خود به جای نگذارند ولی کارها را نیز به درستی انجام دهند. تکنیک‌های سئو خاکستری نیز ممکن است با پنالتی گوگل مواجه شود. اما اگر به نحوه عملکرد الگوریتم‌های گوگل آشنا باشیم و تخصص کافی را داشته باشیم بهتر می‌توانیم در پیاده سازی تکنیک‌های سئو خاکستری موفق شویم و جایگاه خوبی بگیریم.

و اما در آخر  سئو سایت خود را به کجا بسپاریم؟

تیم کانون تبلیغات نوین ارتباطات همواره در تلاش است که با آموزش در کنار تخصص بتواند بهترین مسیر را برای صاحبین کسب و کار فراهم کند اینکه دقیقا با کدام شرکت میبایست برای سئو قرارداد ببندید راحت ترین کار دیدن نتیجه کار آن شرکت است که چند مورد سایت به رتبه های بالاتر گوگل رسانده است و این را در نظر داشته باشید طراحی سایت بدون پلن های سئو هیچ کمکی به شما برای پیشرفت کسب و کارتان نخواهد کرد پس اگر خواهان طراحی سایت هستید حتما به بخش سئو نیز توجه خاصی داشته باشید.

برای مشاوره میتوانید شماره خود را در باکس پایین صفحه درج کنید یا با شماره تماس های پایین صفحه با ما در تماس باشید.

 

 

 

0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments