طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی سایت سالن زیبایی

سالن های زیبایی چندین سال است که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی خدمات زیبایی به بانوان ارائه میدهند و از حالت قبلی خود در قدیم کاملا خارج شده اند.

در این تغییرات سالن های زیبایی تمامی خدمات زیبایی مانند: میکاپ، کاشت و طراحی ناخن،شینیون و دیگر خدمات زیبایی را ارائه میدهند به گونه ای که یک خانم به راحتی با مراجعه به سالن زیبایی میتواند تمامی خدماتی که احتیاج برای زیبایی دارد را دریافت کند.

با پیشرفت سالن های زیبایی و گسترده شدن خدمات سالن های زیبایی اولین و مهم ترین اصل دیجیتال برای سالن داران گرامی طراحی سایت سالن زیبایی میباشد.

طراحی سایت سالن زیبایی نه تنها به دسترسی کاربران به اطلاعات و نمونه کارها را افزایش میدهد بلکه کاربران زیادی را نیز میتواند از این فضا جذب کرده و تبدیل به مشتری های سالن زیبایی بکند.

طراحی سایت سالن زیبایی و خدمات اینستاگرام سالن زیبایی بهترین روش برای پروموت کردن سالن داران میباشد.

یکی از سایت های معتبر در زمینه معرفی سالن های زیبایی و محتوای سالن های زیبایی بیوتی خونه میباشد.

طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی سایت سالن زیبایی:

همانطور که در بالا گفته شد طراحی سایت سالن زیبایی و داشتن پیج اینستاگرام مناسب و تولید محتوای قوی سالن داران میتوانند به بخش گسترده ای در زمینه نمایش های سایتی و اینستاگرامی دست پیدا بکنند که نتیجه مستقیم آن جذب مشتری بیشتر میشود.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات با داشتن تجربه چند ساله و کار با سالن های زیبایی و شناخت تمامی لاین های سالن های زیبایی میتواند به راحتی با سالن داران گرامی ارتباط برقرار کند و چالش نداشتن اطلاعات کافی و تجربه در زمینه طراحی سایت سالن زیبایی و خدمات اینستاگرام را سالن داران نخواهند داشت.

در ادامه با بخش های مختلف سالن زیبایی آشنا میشویم.

ویژگی‌های سالن‎ زیبایی مدرن:

.

در سالن زیبایی مدرن از متدهای روز دنیا جهت ارائه خدماتزیبایی استفاده می‌کنند و از وجود افراد متخصص در زمینه های مختلف حوزه زیبایی بهرمند هستند.این در حالی است که در سالن هایی که به صورت سنتی خدمات ارائه میدهند، این خدمات به صورت محدود و توسط یک نفر ارائه میشود که عموما تجربی میباشد تا تخصصی.مثلا برای آقایان جهت آرایش مو همیشه دو گزینه وجود دارد. آرایشگاه معمولی مردانه و یا سالن آرایشگری مدرن و پیشرفته که علاوه بر خدمات مو خدمات دیگری مانند خدمات پاکسازی پوست نیز ارائه می‌شود.

در سالن زیبایی‌ مدرن و پیشرفته‌ی بانوان نیز به همین ترتیب است؛ به طوری که در این‌گونه از سالن های زیبایی علاوه بر داشتن متخصص زیبایی مستقل برای هر رشته، بخش‌هایی مجزا نیز در سالن زیبایی تعبیه شده است مانند: اتاق اکستنشن، اتاق پدیکور و مانیکور(ناخن های دست و پا)، اتاق مکاپ و گریم(که بسیاری از سالن های حرفه ای از اتاق  VIP نیز برخوردار هستند)، اتاق شنیون، اتاق تاتو  و بخش‌های مختلف دیگر که هر کدام دارای تمامی تجهیزات مدرن و پیشرفته برای ارائه خدمات و نیروی متخصص زیبایی و آموزش دیده مربوط به همان بخش است. سالن زیبایی خوب باید دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد باشد تا بتوان آن را از سایر سالن های زیبایی‌ متمایز کرد.

طراحی سایت سالن زیبایی

از دیگر ویژگی های سالن زیبایی مدرن، توجه به مشتری:

.

بانوان برای آراسته کردن خود به سالن های زیبایی مراجعه میکنند و همچنین گرفتن خدماتی برای جوانسازی و بهتر شدن شرایط پوستی خود.

برخی بانوان فکر میکنند که خدمات سالن های زیبایی بسیار گران قیمت میباشد که اینطور نیست و معمولا سالن های زیبایی از قیمت های پایین تا بالا خدمات ارائه میدهند که شما میتوانید برخی از این لیست قیمت ها را در مقاله نرخ اتحادیه آرایشگران و سالن های زیبایی زنانه تهران جدید از سایت بیوتی خونه بخوانید.

همینطور یکی دیگر از نگرانی هایی که بانوان دارند برخورد پرسنل سالن زیبایی با آنها میباشد که باید بگوییم متاسفانه تعداد محدودی از سالن های زیبایی اصول مشتری مداری مناسب را به پرسنل خود آموزش نمیدهند ولی بسیاری از سالن داران اصول کامل مشتری مداری را با پرنسل خود تمرین میکنند لذا از برخورد صمیمی بسیاری از پرسنل در سالن های زیبایی مطمعن باشید.

جلب رضایت شما عملا سود دهی بیشتر برای سالن های زیبایی میباشد و همچنین بسیاری از سالن داران افراد مجرب با روابط عمومی قوی استخدام میکنند که بتوانند میزان رضایت مشتری در برخورد با پرسنل را به حداکثر برسانند.

طراحی سایت سالن زیبایی

استفاده از تکنولوژی های جدید در سالن های مدرن زیبایی:

.

همانطورکه در دنیا در تمام زمینه ها همیشه تکنولوژی جدید و راه های جدید برای ارائه خدمات در زمینه های مختلف به وجود می آید، سالن زیبایی هم در این قاعده میباشد.

تخصص داشتن در زمینه زیبایی بخشی بسیار مهم است و همچنین داشتن تجهیزات به روز در زمینه زیبایی.

برای مشتری ها بسیار مهم است که سالن داران سالن زیبایی خود را با تجهیزات به روز تجهیز کنند این امر نه تنها سرعت ارائه خدمات به مشتری را بالا میبرد همچنین میتواند پاسخ گوی بسیاری از خواسته های مشتری های به روز باشد.

ولی به صورت کلی اصل خدمات توسط نیروی متخصص زیبایی سالن زیبایی ارائه میشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

توجه به تمیز و مرتب بودن محیط سالن زیبایی:

.

یکی دیگر از بخش های بسیار مهم سالن زیبایی تمیز و مرتب بودن آن است.

تصور کنید وارد یک سالن به هم ریخته و کثیف شوید آیا مایل به دریافت خدمات زیبایی هستید؟

لابد در ذهن خود مرور میکنید که چطور میتوانم سلامت پوستی و آراستگی از سالنی دریافت کنم که قادر به تمیز نگه داشتن محیط کاری خود نیست.

تمیز و مرتب بودن سالن زیبایی به صورت مستقیم برروی جلب رضایت مشتری تاثیر گذار است مخصوصا که رقابت در این زمینه بین سالن داران بسیار قوی پیش میرود.

طراحی سایت سالن زیبایی

داشتن تیم حرفه ای و متخصص زیبایی:

.

در کنار رعایت کردن تمامی نکات داشتن یک فرد متخصص و مجرب در زمینه زیبایی بسیار اهمیت دارد.

سالن های زیبایی که معمولا تمامی خدمات زیبایی را ارائه میدهند به راحتی میتوانند در هر بخش به طور کامل پاسخ گوی نیاز مشتری باشند و یک فرد با مراجعه به فقط یک سالن زیبایی میتواند به تمامی خواسته های زیبایی خود برسد ولی داشتن یک شخص متخصص و داشتن محل مناسب برای ارائه خدمات برای سالن داران ضروری میباشد.

به این ترتیب فرد هم با خیال آسوده تر خود را به دست توانای متخصص زیبایی میسپارد.

طراحی سایت سالن زیبایی

روش تبلیغاتی مناسب سالن های زیبایی:

.

یکی دیگر از بخش های جدا نشدنی سالن های زیبایی بخش تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ آن میباشد.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات با تخصص در زیمنه همکاری با سالن های زیبایی در بخش طراحی سایت سالن زیبایی و ارائه خدمات اینستاگرام به سالن های زیبایی میتواند تمامی بخش های دیجیتال آن را بر عهده بگیرد.

سالن داران میبایست توجه داشته باشند که بعد از راه اندازی سالن زیبایی خود نیاز به جذب مشتری از فضا های سنتی ، لوکیشنی و دیجیتالی دارند تا بتوانند برند خود را روز به روز بزرگتر بکنند.

در انتها باید بگوییم که آپدیت کردن مهارت و استفاده از تمامی فرصت‌های شغلی و آموزشی از ویژگی‌های منحصر به فرد سالن زیبایی‌ مدرن و پیشرفته محسوب می‌گردد. بنابراین اگر تمایل دارید سالن آرایشگری و زیبایی مطابق با متدهای روز دنیا داشته باشید سعی کنید از همه لحاظ، خود، پرسنل خود و سالن آرایش خود را با تکنولوژی‌ها، آموزش‌ها، روش‌های تبلیغ و خدمات مدرن دنیا منطبق کنید.

طراحی سایت سالن زیبایی

قیمت و هزینه خدمات زیبایی:

.

در بخش ویژگی های سالن زیبایی به مقاله نرخ اتحادیه اشارزه کردیم که میتوانید آن را از سایت بیوتی خونه مطالعه فرمائید.

به این مورد توجه داشته باشید که برخی از سالن های  VIP  به نسبت خدماتی که ارائه میدهند هزینه بیشتری نیز دریافت میکنند.

طراحی سایت سالن زیبایی

خلاقیت در تخصص زیبایی:

.

یک متخصص زیبایی ضمن اینکه متد های به روز را می‌داند باید ابتکار عمل نیز داشته باشد که بتواند به طرز خاصی ظاهر افراد را جذاب ‌تر کند. استفاده از برخی رنگ‌ها به صورت بعضی افراد زیبایی نمی‌بخشد. جایگزینی رنگ و تکنیک، میزان ابتکار عمل متخصص زیبایی را نشان می‌دهد. عکسی از مدل عروس دلخواه آرایشگر را در ارائه مدلی مناسب با سلیقه عروس کمک می‌کند.

طراحی سایت سالن زیبایی

کلیه خدمات سالن زیبایی:

.

امروزه برای بانوان و آقایان آراستگی یک امر ضروری محسوب میشود. بنابرین در حال حاضر مراکزی برای ارائه ی خدمات آرایشی و بهداشتی و سالن زیبایی بازار گرمی دارد.

در گذشته ارایش به هفت قسمت تقسیم میشد، که الان به هفت قلم آرایش معروف است.

سرخاب: برای خوشرنگ کردن گونه ها و لب

سفید آب: برای لایه بردار پوست و بدن

سرمه: برای تیره کردن خط مژه

وسمه: برای پرپشت نشان دادن ابرو

خال: برای زیبایی صورت

حنا: برای رنگ ناخن و مو

زرک: گرد طلایی رنگ که عملکردی مانند پنکک داشته

برخلاف گذشته دیگر سالن های زیبایی فقط در حوزه ی آرایش و زیبایی فعالیت نمیکنند و با گسترش خدمات، این مراکز علاوه بر خدمات زیبایی به درمان و بهداشت پوست و مو مشتریان رسیدگی میکنند.

قبل از مراجعه به سالن زیبایی و استفاده از خدمات زیبایی سالن ها باید اطلاعاتی درباره ی این خدمات داشته باشید. ما در این قسمت به شرح این خدمات میپردازیم.

طراحی سایت سالن زیبایی

اصلاح و کوتاهی مو در آرایشگاه زنانه:

.

یکی از روش های تاثیر گزار برای تغییر حالت صورت و تنوع در چهره کوتاهی مو است. برای سالم نگه داشتن مو و فرار از موخوره و شکستگی های ساقه ی مو بهترین روش حذف قسمت های آسیب دیده است. مدل های متنوعی از کوتاهی مو مثل مدل باب، مصری، چتری، تیفوسی و پیکسی وجود دارد و آرایشگر ها با استفاده از قیچی و ماشین های اصلاح اینکار را به صورت حرفه ای انجام میدهند. برای داشتن مو های زیبا و سالم باید به متخصصان این حوزه رجوع کنید.

 

کوتاهی باید متناسب با فرم صورت انجام شود:

صورت های کشیده با پیشانی بلند باید مدل هایی را انتخاب کنند که قسمتی از پیشانی با چتری ها پوشانده شود.

 

صورت های گرد باید مدل های بلند تر و تیکه تیکه استفاده شود.

کسانی که گردن های بلندی دارند باید مدل های کوتاهی را انتخاب کنند که جلوی مو بلندتر از پشت آن باشد. تا گردن کوتاه تر دیده شود.

 

گردن های کوتاه مدل مو های خیلی کوتاه دخترانه مناسب است تا تمام گردنشان دیده شود.

 

هیکل های درشت با مدل موی بلند و اندام های لاغر با مدل های کوتاه زیباتر میشوند.

طراحی سایت سالن زیبایی

کراتینه مو چیست و چه تاثیری دارد:

.

کراتین چیست؟

کراتین پروتئین طبیعی موجود در پوست، مو و ناخن است که باعث استحکام مو میشود. طی گذشت زمان و بالا رفتن سن و استفاده از شامپوها و مواد شیمیایی و رنگ و دکلره ی مو این پروتئین در مو از بین میرود. این پروتئین در مو های وز و فر کمتر وجود دارد.

کراتینه ی مو چه تاثیری دارد؟

کراتینه ی مو عملی است که با استفاده از مواد و محصولات حاوی کراتین، مو های آسیب دیده را احیا میکند و مو ها تا مدت ها صاف، نرم و درخشنده میماند. مدت ماندگاری کراتینه به تعداد مرتبه ی شستشوی مو بستگی دارد و هرچه کمتر مو با شامپو شسته شود این مدت بیشتر میشود.به طور معمول 2 تا 3 ماه ماندگاری دارد.

 

کراتینه برای زنان و مردانی که مو های خشک، وز و آسیب دیده دارند بسیار مناسب است.

بعد از کراتینه کردن مو نکاتی برای مراقبت از آن است که باید رعایت شود:

به مدت 4 روز نباید موی کراتینه شده شسته شود.

باید شامپو های مخصوص کراتینه و شامپو های بدون سولفات را جایگزین شامپو های معمولی کرد.

قبل از رفتن به استخر باید مو ها را به وسیله ی روغن ها ی مو چرب کرد.

کراتینه مو در آقایان:

در آقایان کراتین مو برای صاف و براق شدن مو و ریش انجام میشود. و باعث ترمیم مو های آسیب دیده و وز میشود. برای کراتینه ی ریش باید ریش بلند باشد.

طراحی سایت سالن زیبایی

براشینگ مو در سالن های زیبایی:

.

از براشینگ برای صاف و حالت دار کردن مو به وسیله ی سشوار و برس های حرارتی استفاده میشود. براشینگ باعث زیبایی و یکدست شدن مو میشود. هم برای موی کوتاه و هم بلند استفاده میشود. برای اینکار باید مو ها تمیز باشد و نتیجه ی مطلوبی روی موی چرب حاصل نمیشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

شنیون مو:

.

همانطور که زیبایی چهره و آرایش در مجالس اهمیت دارد، زیبایی و درخشش مو ها هم به همان اندازه در استایل شما مهم است و آرایشگر ها با تکنیک های مختلف شنیون این زیبایی را به وجود می آورند. برای انتخاب بهتر مدل های شینیون شما میتوانید از قبل این مدل ها را در اینترنت جستجو و مدل دلخواه خود را پیدا کرده و با آرایشگر خود درباره ی آن صحبت کنید.

بیشتر بخوانید:   چرا از سایه ابرو استفاده می کنیم؟ 

به طور کلی شنیون به چند دسته تقسیم میشود. کاملا بسته، نیمه باز، باز.

مدل کاملا بسته: این مدل بسیار رایج و طرفداران زیادی دارد و بعد از اتمام کار با استفاده از اکسسوری هایی مثل تاج های جواهر، گل های طبیعی، گلسر زینت داده میشود.

مو های کوتاه میتوانند با استفاه از اکستنشن مو این مدل را امتحان کنند.

مدل نیمه باز: در این مدل قسمی از مو ها بسته و قسمتی باز است. از این مدل در مو ها بلند استفاده میشود و بسیار زیبا برای مراسم و عکاسی است.

مدل باز: در این مدل مو براشینگ میشود و مدل بسیار زیبا و ساده هست.

برای شنیون مو باید به فرم صورت و لباسی که برای مراسم تدارک دیده اید توجه داشته باشید و به طور مثال برای صورت های کشیده مدل موی بسته مناسب تر است، یا برای لباس هایی که اطراف یقه کار شده مدل موی باز باعث مخفی شدن زیبایی لباس میشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

انواع بافت مو در سالن ها:

.

از دیگر راه های زینت دادن به مو بافت مو است. امروزه مدل های مختلف بافت مو پیدا شده که باعث جذابیت مو میشود. کیفیت بافت مو به مهارت شخصی که اینکار را انجام میدهد بستگی دارد. از بافت مو در شینیون ها ی مختلف نیز استفاده میشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

تنوع رنگ و مش مو :

.

رنگ مو عملی است که برای مخفی کردن مو های سفید و یا تغییر رنگ مو های طبیعی در آقایان و بانوان انجام میشود. و یکی از مهارت های حرفه ای این تخصص ترکیب رنگ ها و در آوردن رنگ مو های خاص است.

برای روشن کردن مو ابتدا باید رنگدانه های مو رو از بین برد به این عمل دکلره میگویند.

اکسیدان ماده ای است که به عنوان کاتالیزور در رنگ مو استفاده میشود و باعث رنگ پذیری بهتر مو، جلوگیری از قرمزی مو، روشن تر شدن مو و ماندگاری بیشتر رنگ مو استفاده میشود.

نسبت اکسیدان به رنگ بسیار مهم است و در برند های متفاوت مختلف است. و بر روی بروشور آن ذکر شده. ولی به طور معمول نسبت 1 به 2 دارد. یعنی اگر یک تیوپ رنگ استفاده کردید دو برابر اکسیدان نیاز است. بهتر است مارک رنگ مو و اکسیدان یکسان باشد.

مش واژه ای به مفهوم روشن شدن قسمت هایی از مو است. به این عمل در زبان لاتین و کشور های دیگه لایت گفته میشود. لایت به معنی سه درجه روشن تر شدن مو نسبت به رنگ پایه است.

انواع روش های لایت:

لایت شانه ای: بعد از مخلوط کردن رنگ مو، رنگ را به دندانه های شان زده و شانه را به از بالا ب پایین مو لایه به لایه کشیده.

لایت با کلاه: این روش برای موهای کوتاه مناسب تر است و باعث رنگ به صورت سوزنی شده، بعد از سر کردن کلاه مو ها را از سوراخهای کاه بیرون کشیده و بعد مواد رنگ را به مو های بیرون کلاه آغشته کرده.

هایلایت مو به معنی هفت درجه روشن تر شدن نسبت به رنگ موی پایه است.

انواع روش هایلایت مو:

هایلایت با کلاه: همانند لایت انجام میشود.

هایلایت یا مش با فویل:

این روش رایج ترین روش برای مو های متوسط و بلند است.

دو نوع مش با فویل وجود دارد: خطی و نواری.

در مدل خطی قسمتی از مو از بقیه جدا شده و همه ی آن روی فویل گذاشته و مواد رنگ اضافه میشود.

در مدل نواری با استفاده از شانه قسمتهایی را یکی در میان جدا کرده و روی فویل گذاشته.

بالیاژ تکنیکی از هایلایت است ولی مانند هایلایت خطوط مشخصی ندارد و به صورت طبیعی تر از بالای مو تا انتها روشن میشود بدون استفاده از کلاه و فویل و فقط با استفاده از قلم.

آمبره تکنیک سایه زدن است و مو از رنگ تیره به روشن که انتهای مو است میرسد. این روش برای افراد با رنگ موی تیره که نگران رشد سریع ریشه ی مو هستند و دغدغه ی رنگ ریشه دارند مناسب است. زیرا با رشد ریشه ی مو همچنان زیبایی مو حفظ شده.

طراحی سایت سالن زیبایی

اکستنشن چیست و به چند روش انجام میشود:

.

اکستنشن مو به منظور پرپشت و بلند نشان دادن مو انجام میشود. در اکستنشن از مو های مصنوعی و طبیعی استفاده میشود و اکستنشن مو ی طبیعی به علت جلوه ی  زیبا تر و ماندگاری بهتر طرفداران بیشتری دارد.

انواع اکستنشن:

اکستنشن سرد، در این روش مو به وسیله ی چسب بی رنگی به نام کراتین در نزدیکی ریشه ی مو نصب میشود.

اکستنشن گرم، به وسیله ی دستگاه ها حرارتی انجام میشود مانند اکستنشن لیزری و اکستنشن با چسب که با دستگاه چسب انجام میشود.

اکستنشن کلیپسی، در این روش مو ها به وسیله ی سنجاق به ریشه ی مو وصل میشود. یکی از مزیت های این روش نصب آسان آن و از مضراتش آسیب به ریشه ی مو میباشد.

چند نکته مراقبتی بعد از اکستنشن:

مو ها به مدت طولانی مرطوب نباشد

از کلیپس و کش تا حد امکان کمتر استفاده شود

با شانه ی دندانه ریز به مو ها آسیب میزند باید از دندانه درشت استفاده کرد

حداقل هفته ای یکبار برای طروات مو ها باید از روغن هایی مثل آراگان استفاده کرد

استفاده از تافت و حالت دهنده های مو توصیه نمیشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

خدمات مژه در سالن زیبایی:

.

اکستنشن مژه

همانطور که میدانید داشتن مژه های پر و بلند تاثیر بسیاری در زیبایی چهره دارد. بعضی از بانوان برای داشتن مژه ها پر تر و بلند تر به مراکز زیبایی رفته و در آنجا به صورت تخصصی مژه ها رو به صورت تکی با چسب مخصوص به بن مژه میچسبانند.

ماندگاری مژه اکستنشن شده 2 تا سه هفته است.

کاشت مژه

تفاوت کاشت مژه و اکستنشن در مندگاری بیشتر آن است. کاشت مژه با مو های طبیعی خود فرد انجام میشود.

لیفت مژه

در صورتی که شخص مژه ای پر و بلند دارد ولی مژه هایش حالت افتاده دارد لیف مژه پیشنهاد میشود.

لیفت مژه باعث میشود مژه ها به سمت بالا برود و چشم ها زیباتر دیده شود.

ماندگاری لیفت مژه بستگی به مراقبت بعد از آن و نوع مژه ی فرد دارد.

تفاوت لیفت و لمینت مژه:

در هر دو روش مژه ها تقویت میشود و فرم و حالت رو به بالا پیدا میکند.

در لمینت مژه، مژه ها کراتینه، ویتامینه و رنگ میشود. و تنها تفاوت این دو در این است که در لیفت مژه ها رنگ نمیشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

اصلاح صورت از قدیمی ترین خدمات سالن زیبایی:

.

یکی دیگر از خدماتی که مراجعه کنندگان زیادی را به سالن های زیبایی راهی میکند اصلاح صورت و ابرو هست.

فرد متخصص با چند ابزار میتواند اینکار را انجام دهد.

وکس، بند، تیغ، موچین.

طراحی سایت سالن زیبایی

تتو از جدیدترین خدمات سالن زیبایی:

.

از خدمات دیگری که امروزه در سالن های زیبایی میبینیم تتو های مختلف است. تتو مواد رنگی هست که با آن میتوان طرح هایی با ماندگاری بالا روی پوست کشید.

تتو های آرایشی برای کسانی که دغدغه ی آرایش روزانه صورت دارند بسیار گزینه ی مناسبی است.

برای گرفتن نتیجه ی مطلوب و ماندگاری بیشتر تتو باید جلسات ترمیم آن را به صورت منظم پیگیری کرد.

انواع تتو آرایشی:

تتو و هاشور ابرو: افزایش سن و مراقبت نکردن از ابرو، موجب کم پشت شدن ابرو میشود. زیبایی ابرو تاثیر بسزایی در چهره دارد. و بسیاری از خانم از روش های موقتی مثل مداد و سایه ی ابرو خسته میشوند و روی به روش های دائمی مانند تتوابرو میاورند.

تتو خط چشم (بن مژه): یکی از سخت ترین تکنیک های آرایش برای خانم ها قرینه در آمدن خط چشم است. و در مراکز زیبایی روشی دائمی برای خط چشم ارائه میدهند.

فرم خط چشم و کوتاهی بلندی آن طبق سلیقه ی مراجعه کننده انجام میشود.

حالت دیگری هم به اسم تتو ی بن مژه وجود دارد که دنباله ندارد و فقط خط رویش مژه تت میشود و بسیار مدل زیبا و ساده ای است.

تتو خط لب: در این مدل تتو از رنگ های تناژ گرم برای رنگ دهی به لب استفاده میشود.

این تتو برای کسانی که دنبال رژ های دائمی هستند بسیار مناسب است.

طراحی سایت سالن زیبایی

میکروبیلدینگ چیست و چگونه انجام میشود:

.

میکروبیلدینگ به منظور پر پشت کردن ابرو به صورت نیمه دائم انجام میشود. به این صورت که سوزن های ریزس به زیر لایه ی پوست رفته و هاشور هایی به مانند مو در ابرو ایجاد میکنند. ماندگارری این روش بین 6 تا 36 ماه است و حداقل هر 6 هفته یکبار نیاز به ترمیم دارد.

طراحی سایت سالن زیبایی

اپیلاسیون در سالن زیبایی:

.

یکی از روش های قدیمی برای از بین بردن مو های زائد اپیلاسیون است که در بخش های صورت و بدن انجام میشود. و باعث کم شدن مو های زائد به مرور زمان و با تکرار اپیلاسیون در هرماه میشود. و با دو نوع موم طبیعی و مصنوعی انجام میشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

لیزر مو در آرایشگاه زنانه:

.

از دیگر روش ها برای از بین بردن مو های زائد لیزر است.

این روش پرطرفدار با استفاده از دستگاه های حرارتی انجام میشود و باید ماهی یکبار تا 8 جلسه ترمیم شود. بیشتر اینکار در مراکز لیزر انجام میشود اما اخیرا در برخی سالن های زیبایی هم این خدمت عرضه شود.

طراحی سایت سالن زیبایی

خدمات ناخن از پرطرفدار ترین خدمات سالن زیبایی:

.

یکی از پر طرفدارترین فعالیت های آرایشگاه زنانه خدمات ناخن است.

به طور کلی به دو دسته پدیکور و مانیکور تقسیم میشود.

پدیکور: به معنای اصلاح ناخن های پا  است که باعث زیبایی پا، جلوگیری از رشد میکروب در پا و مراقبت از پوست پا میشود.

مانیکور: اگر شما به زیبایی دستانتان اهمیت میدهید حتما با واژه ی مانیکور آشنایی دارید. مانیکور به معنای آرایش ناخن های دست است. شامل سوهان کشی و گرفتن پوست های مرده ی اطراف ناخن میشود. علاوه بر جنبه ی زیبایی اینکار به بهداشت فردی و جلوگیری از رشد میکروب کمک میکند.

کاشت ناخن:

کاشت ناخن یکی از پر طرفدارترین خدمات در آرایشگه های زنانه است. برای اینکار از روش های مختلفی استفاده میکنند.

کاشت ناخن قالبی: موادی را روی ناخن مصنوعی قرار میدهند و روی ناخن های طبیعی فشار داده و چسبانده میشود و بعد ناخن مصنوعی کنده میشود و فرم میدهند. کیفیت مطلوبی نسبت به دیگر روش های کاشت ندارد.

کاشت ناخن پودری: این روش یکی از بهترین روش ها برای زیبایی ناخن ها است. بعد از نصب ناخن مصنوعی و کوتاهی آن طبق سلیقه ی مشتری مواد پودری مخصوص کاشت روی آن قرار میگیرد. این روش مقاومت بسیار خوبی دارد و مواد به صورت یکدست و زیبا روی ناخن توسط متخصص قرار میگیرد.

کاشت ناخن ژله ای: در این روش بعد از قرار گیری مواد ژله ای روی ناخن و یکدست کردن آن باید ناخن ها زیر دستگاه UV قرار بگیرد تا این مواد خشک شود.

طراحی سایت سالن زیبایی

گریم و میکاپ:

.

گریم صورت به معنای به کار بردن تکنیک سایه روشن و برجسته کردن زیبایی های صورت است. گریم شامل تکنیک هایی ازجمله زیرسازی،آرایش چشم،کانتور و غیره است. در این مقاله ما در رابطه با تکنیک های کانتورینگ از مبتدی تاحرفه ای اطلاعات مفیدی به شما عزیزان میدهیم.

کانتورینگ یاکانتور چیست؟

.

کانتورینگ مرحله ی بعد از زیر سازی و کرم پودر صورت هست. از کانتورینگ برای بهتر شدن فرم صورت استفاده میشود و با تیره و روشن کردن نواحی مختلف صورت میتوان به صورت عمق داد. تیره کردن نواحی باعث فرو رفته تر دیده شدن اون منطقه و روشن کردن باعث برجسته تر شدن اون قسمت دیده میشود. برای روشن کردن از هایلایت (highlight ) و برای تیره کردن از کانتور یا لو لایت (lowlight) استفاده میکنند.

کانتور
طراحی سایت سالن زیبایی

انواع کانتور و لوازم مورد نیاز آن:

.

  • کرم کانتور یا کانتور های پودری در صورت عدم دسترسی حتی از سایه ی چشم قهوه ای و بژ هم میتوانید استفاده کنید.
  • کرم هایلایت یا هایلایتر های پودری میتوانید کانسیلر یا همان کرم پودر را جایگزین کنید.
  • براش یا پد آرایشی

توجه داشته باشید در صورتی که از کانتورینگ و یا هایلایت کرمی استفاده میکنید نباید از قبل پنکک روی صورتتان باشد. و در صورت استفاده از کانتورینگ پودری حتما باید از قبل با پنکک چربی پوست گرفته شود.

ابزار کانتور

برای انجام یک گریم حرفه ای و تخصصی در ابتدا باید فرم صورت را بشناسید. زیرا هر فرم صورت روش گریم و سایه گذاری ویژه ی خود را دارد.

انواع صورت و طریقه ی گریم آن چگونه است؟

.

قلبی: پیشانی پهن،استخوان های گونه بلند، چانه بلند و نوک تیز و صورت به شکل مثلث برعکس است.

در کانتور صورت های قلبی شکل به علت پیشانی بلند قسمت های شقیقه را تیره میکنیم تا پیشانی کوچکتر دیده شود. برای قسمت گونه درست زیر استخوان گونه را تیره کرده.برای . قسمت چانه به علت کشیدگی باید دو طرف آن را مثل یک خط افقی در نظر گرفته و کانتور کنیم. وسط پیشانی و روی تیغه ی بینی باید روشن شود

در نهایت با استفاده از براش یا پد آرایشی به صورت ضربه ای خطوط را ترکیب و یادر اصطلاح بِلِند میکنیم.

قلبی

گرد: عرض و طول صورت تقریبا هم اندازه، گونه ها پهن تر. برای کانتور این فرم صورت باید از کناره های صورت به سمت پایین خط تیره ی اریب بکشیم تا صورت کشیده تر دیده شود. و همینطور شقیقه ها تیره شود و وسط پیشانی و روی استخوان گونه روشن شود.

گرد

مربع/ مستطیل: خط پیشانی،استخوان گونه و فک تقریبا هم اندازه هست. در مستطیل طول صورت از خط پیشانی بیشتر است و برای هر دو مدل برای گرد تر نسان دادن صورت باید شقیقه ها و استخوان فک تیره شود. در فرم صورت مستطیل برای کوچکتر شدن طول صورت باید بیشتر از خطوط افقی استفاده کرد.

مربع

مثلثی: خط فک وسیع تر از استخوان گونه ها، و پیشانی باریکتر از گونه ها، دقیقا برعکس مدل قلبی. طبق تصویر باید وسط پیشانی و استخوان فک تیره و شقیقه ها و روی گونه روشن تر شود.

مثلث

کشیده: چانه و پیشانه بلند و کشیده، عرض صورت کم تر از طول آن. برای کانتور این فرم صورت برعکس مدل گرد باید از خطوط افقی بیشتری استفاده شود. وسط پیشانی زیر استخوان گونه و چانه باید تیره و روی استخوان گونه خط افقی روشن کشیده شود.

کشیده

بیضی: این فرم صورت بسیار ایده آل هست و نیازی به کانتور برای اصلاح صورت نیست فقط برای فرم دهی بیشتر به گونه ها میتوان زیر گونه را تیره کرد.

بیضی

الماس: صورت کاملا زاویه دار و همانند لوزی میباشد،گونه ها پهن و چانه و پیشانی باریک. برای کانتور باید وسط پیشانی و چانه تیره شود و گونه ها نیز به صورت خط افقی کانتور شود.الماس

کانتور

کانتور بینی

.

اصول کانتور بینی برای اصلاح نواقص بینی است. با استفاده از یک کانسیلر که چند درجه از رنگ پوست روشنتر است و یک براش کوچک یک خط عمود روی تیغه ی بینی تا قبل از رسیدن به نوک بینی بکشید.و در دو طرف خط روشن به موازات دو خط تیره نازک بکشید.

کانتور بینی

اگر میخواهید بینی خود را بزرگتر نشان دهید باید فاصله ی این دو خط تیره کمی از هم بیشتر شود. ولی اگر بینی باریک تری میخواهید باید این خطوط به هم چسبیده باشد. برای بلند نشان دادن بینی باید نوک بینی را با هایلایتر روشن کنید. در صورتی که بینی سر پایین دارید زیر نوک بینی را مطابق تصویر بالا به صورت v تیره کنید و بالای نوک بینی یک خط افقی کوچک تیره بکشید. اگر بینی کج باشد باید اون قسمت که بینی به سمتش کج شده را تیره کرد. و اگر استخوان روی تیغه ی بینی برامده هست همون قسمت را مطابق عکس تیره کرده.

کانتور بینی

کانتور لب

.

از کانتور لب به منظور برجسته نشان دادن لب استفاده میشود.

در ابتدا باید با استفاده از یک بالم لب یا روغن لب سطح لب مرطوب شود. بعد با یک کانسیلر یا هایلایتر قسمت هفت بالای لب را روشن کرده. اینکار به لب بالا حجم میدهد. و با تیره کردن قسمت وسط پایین لب باعث ایجاد خطای دید میشود و انگار لب روی پوست سایه انداخته است. و بعد از زدن خط لب و رژ لب وسط لب را با هایلایتر براق تر کرده.

کانتور لب

روش استفاده از کانتور و کانسیلر:

.

بعد از آنکه مطابق فرم  صورت خط های تیره و روشنی با کانسیلر و کانتورها کشیده شد نوبت به ترکیب و یا محو کردن آن است. در صورت استفاده از پد آرایش به صورت ضربه ای و در صورت اسنفاده ار براش در جهت رویش مو ی صورت مرز خط ها را از بین برده و باید توجه داشته باشید که خطوط تیره و روشن فقط در جای خودشان محو شوند و رنگ به قسمت های دیگر صورت پخش نشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

پاکسازی پوست چیست و چقدر بر جوانی و شادابی پوست تاثیر دارد:

.

 از دیگر خدمات سالن های زیبایی که بیشتر جنبه ی سلامتی و پیشگیری دارد تا زیبایی، پاکسازی پوست است.

در سالن های مطرح و متخصص بعد از بررسی نوع پوست و مشکلات پوستی به صورت تخصصی با استفاده از ماسک ها و محصولات پوستی بر روی پوست کار میکنند و به صورت عمیق منافذ صورت پاکسازی میشود.

طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی حنا یا تتو ی موقت در سالن زیبایی:

.

حنا ماده ای گیاهی و مفید است که علاوه بر زیبایی برای درمان نیز استفاده میشود.

از حنا روی پوست و مو و ناخن استفاده میشود.

در بعضی از کشور ها و فرهنگ ها در مراسم ها و جشن ها برای آرایش بدن با حنا طرح و نقش زیبا بر بدن کشیده.

امروزه در برخی از سالن های زیبایی طراحان حنا نقش حنا بر دست و پا میبندند.

طرح حنا، تتوی موقتی است که ماندگاری آن به چند عامل بستگی دارد.

برای ماندگاری بیشتر حنا نباید از شوینده های قوی استفاده کرد.

حنا رنگ بندی های متنوعی دارد، حنای مشکی مدت بیشتری روی پوست میماند.

هرچه خمیر حنا بیشتر روی پوست بماند تاثیر بهتری دارد.

طراحی سایت سالن زیبایی

وظیفه منشی سالن زیبایی چیست؟

.

اگر به تازگی سالن زیبایی خود را راه اندازی کرده یا از عملکرد منشی سالن زیبایی خود راضی نیستید بهتر است ابتدا با وظایف کلی و کاری که منشی باید در آرایشگاه انجام دهد آشنا شوید. اما قبل از اینکه بدانید دقیقا چه منشی به کار سالن شما می‌آید بهتر است بدانید که جایگاه منشی در سالن زیبایی باید کجا و چگونه باشد.
طراحی سایت سالن زیبایی

میز منشی کجا باید قرار گیرد؟

.

از طراحی میز منشی تا محل قرار گیری آن در سالن امری کاملا تخصصی در دکوراسیون داخلی است زیرا محل قرارگیری میز منشی در جذب و وفاداری مشتری موثر است. ابهت میز منشی، ابعاد و ارتفاع استاندارد آن، تناسب ابعاد میز با اطراف و دیگر اجزای سالن همه در تاثیر گذاری میز منشی و البته کارایی منشی موثر است. پیشنهاد ما این است اگر در ابتدای راه هستید بهترین مهم طراحی سه‌بعدی سالن یا جانمایی وسایل است تا بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه داده و فضای عملکردی درستی برای سالن خود تعریف کنید.
طراحی سایت سالن زیبایی

منشی حرفه‌ای کیست؟

.

منشی را با فردی که فقط تلفن پاسخ می‌دهد اشتباه نگیرید تا پیش از این دید افراد به منشی صرفا پاسخگویی به مشتریان یا بیماران یک دکتر بود اما این تعریف مدت‌هاست که منسوخ شده و منشی در واقع ویترین سالن آرایشگاه به حساب می‌آید و نقش بسزایی در روند کلی یک مجموعه دارد.
منشی فردی است که به اصول روانشناسی مشتری آگاه بوده و باید بتواند بهترین شکل تماس را برای بازاریابی برقرار کند. منشی‌گری شغلی کاملا حرفه‌ای است که نیاز به آموزش دارد تا فرد بتواند به صورت حرفه‌ای فعالیت کند. بسیاری تصور می‌کنند منشی‌گری ساده است و به سراغ این کار می‌روند این در حالیست که یکی دلایل عدم موفقیت آرایشگران انتخاب فردی نامناسب برای این کار است.
طراحی سایت سالن زیبایی

چگونه یک منشی خوب برای سالن آرایشگاه خود انتخاب کنید؟

.

انتخاب منشی برای سالن زیبایی با سایر دسته‌های شغلی متفاوت است در آرایشگاه منشی صرفا مسئول پاسخگویی به مشتریان نیست بلکه باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا بهترین شکل با مشتری صحبت کرده و او را با توجه به رقابتی که در بین سالن‌های زیبایی است او را متقاعد به استفاده از خدمات آرایشگاه کند.
طراحی سایت سالن زیبایی

وظایف اصلی منشی سالن زیبایی:

.

منشی سالن زیبایی با منشی یک شرکت بسیار متفاوت است. از همین رو در انتخاب مشتری خود دقت کنید زیرا در یک سالن زیبایی،  منشی باید خیلی حرفه‌ای تر از دیکر مکان‌ها فعالیت کند تا بتواند در بهترین زمان مشاوره گیرنده را تبدیل به مشتری کند.
طراحی سایت سالن زیبایی

۱٫بررسی و تنظیم قرار مشاوره‌ها:

.

یکی از مهم‌ترین وظایف منشی سالن زیبایی، بررسی، تنظیم و تعیین نوبت بانوان برای دریافت مشاوره از کارشناسان سالن زیبایی است. این که تمام کارها طبق روال انجام شود هم از دید مشتری خوشایند بوده و هم از دید صاحب کار و این یعنی رضایت مشتری و کار منشی، همچنین باید دقت کرد که عدم تعیین درست این موضوع یعنی منشی مناسبی برای سالن آرایشگاه انتخاب نشده است.
طراحی سایت سالن زیبایی

۲٫بایگانی پرونده و مستندات مربوط به مشتری:

.

ممکن در سالن زیبایی برای مشتری که خدماتی همچون میکروبلیدینگ استفاده کرده است، منشی موظف است پرونده‌ای از مستندات مربوط به خدمات دریافتی مشتری جمع آوری کرده و داخل پرونده قرار دهد تا در صورت لزوم از آن استفاده شود. نحوه برخورد مشتری یا پرونده‌ها و نظم آن کارایی منشی را در عمل به وظایف خود مشخص می‌کند.
طراحی سایت سالن زیبایی

۳٫پاسخگویی به تلفن‌ها از سوی منشی سالن زیبایی:

.

در سالن‌ها زیبایی پاسخ به تلفن یعنی ارتباط مستقیم با مشتری و اولین چیزی که در ذهن افراد از سالن آرایشگاه باقی می‌ماند برخورد منشی سالن زیبایی با آن مشتری است که باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. میزان موفقیت منشی سالن به نحوه پاسخ دهی به مشتری و بازاریابی آن بستگی دارد.
طراحی سایت سالن زیبایی

۴٫برخورد خوشایند با مشتری:

.

یکی دیگر از وظایف منشی سالن زیبایی زمانی است که مشتری برای اولین بار به صورت حضوری در محل آرایشگاه حاضر می‌شود. همیشه از تاثیر اولین برخورد شنیده‌ایم و این در سالن زیبایی در اولین حضور مشتری در آرایشگاه است. برای تبدیل شدن فرد به مشتری وفادار میزان مهارت منشی در برخورد با مشتری مهم است.
طراحی سایت سالن زیبایی

۵٫رعایت بهداشت و داشتن ظاهری آراسته:

.

رعایت بهداشت فردی همیشه مورد توجه در هر کاری بوده و هست. این که شما ظاهری آراسته داشته باشید حس خوبی هم به خودتان می دهد و هم در طرف مقابل احساس آرامش ایجاد می کند. به این نکته نیز دقت داشته باشد، فردی که نتواند بهداشت فردی خود را رعایت کند، قطعا نمی تواند با مشتری ها نیز برخورد درستی داشته باشد و پرونده های مشتری را به درستی جمع آوری کند.
طراحی سایت سالن زیبایی

جمع بندی طراحی سایت سالن زیبایی:

.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات با چندین سال تجربه و همکاری های مختلف در لاین های مختلف ساالن های زیبایی آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی سایت سالن زیبایی و خدمات اینستاگرام میباشد.
همچنین سالن داران گرامی میتوانند از تیم نوین ارتباطات مشاوره رایگان دریافت نمایند تا با ذهن باز تر و دید بهتر نسبت به خدماتی که قرار هست دریافت کنند پیش بروند.
طراحی سایت سالن زیبایی
0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments