طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

علم دندانپزشکی نه تنها جنبه درمانی دارد بلکه جنبه های زیبایی هم دارد که میتواند در جهت بهبود شرایط درمانی و زیبایی مناسب باشد.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی میتواند اولین قدم برای دندانپزشکانی که قصد داشتن کلینیک دندانپزشکی دارند باشد.

بسیاری از بیماران برای داشتن زیبایی مناسب دندان از موارد زیبایی دندانپزشکی استفاده میکنند.

در این مقاله کانون تبلیغات نوین ارتباطات در مورد طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی  و خدماتی که کلینیک دندانپزشکی ارائه میدهد صحبت میکند.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی
طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

چرا طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی:

.

قبل از شروع مقاله در مورد طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی و خدمات کلینیک دندانپزشکی میبایست دندانپزشکان به این مورد توجه داشته باشند که با وجود فضای دیجیتال رقابت برای داشتن بیمار سخت میباشد چرا که تمامی دندانپزشکان میخواهند که بیماران مناسبی در حد توان و ساعت کاری کاینیک دندانپزشکی خود داشته باشند.

با وجود رقابت میتوان گفت که طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی میتواند این مزیت را برای دندانپزشکان که قصد داشتن کلینیک دندانپزشکی دارند را داشته باشد که به راحتی بتوانند از نقاط مختلف استانی که در آن مشغول خدمت رسانی هستند داشته باشند.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی میتواند این امکان را به بیماران بدهد که به راحتی بتوانند نسبت به اطلاعاتی که در سایت کلینیک دندانپزشکی موجود است اقدام به تماس نمایند و یا از طریق رزرو وقت آنلاین به راحتی وقت خود را رزرو کنند.

هر چقدر طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی اختصاصی تر ، ساده تر و متانسب با خدمات کلینیک دندانپزشکی باشد میتوان گفت مسیر انتخاب بیمار هم ساده تر میشود.

در ادامه طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی با خدمات کلینیک دندانپزشکی آشنا میشویم.

خدمات کلینیک دندانپزشکی:

.

دندانپزشکی زیبایی:

یکی از مهم ترین المان های زیبایی داشتن یک لبخند زیبا و طرح لبخند شکیل است .

دندان های یک دست و روشن می توانند جذابیت و زیبایی شما را تضمین نمایند . برای داشتن دندان های سالم و زیبا می توانید از خدمات دندانپزشکی زیبایی بهره مند شوید و با توجه به نیاز دندان ها نسبت به این مساله تصمیم گیری های لازم را انجام دهید .
دندان های زیبا نشانه ی زیبایی و جذابیت شماست ، تا به حال به ظاهر خود بدون دندان توجه کرده اید ، هیچ زیبایی بدون دندان های مرتب و تمیز جذاب نیست .
امروزه دندانپزشک زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارئه می نماید ، روکش ها ، لامینیت ها و ایمپلنت های دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات ویژه ی یک دندانپزشک زیبایی می باشد . به کمک خدمات زیبایی دندان می توانید مشکلات ظاهری دندان را رفع و از یک چهره ی جذاب و دلنشین لذت ببرید.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

لمینت دندان:

لمینت دندان یا لمینیت دندان پوسته نازکی از جنس سرامیک است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان‌ها استفاده می‌شود و همچنین دارای قدرت و انعطاف‌پذیری قابل مقایسه با مینای دندان طبیعی می‌باشد.

با توجه به اهمیت دندان‌ها در زیبایى چهره، روشهاى درمانى مختلفى توسط  دندانپزشک زیبایى بکار گرفته مى‌شود که هر کدام با توجه به شرایط دهان و دندان و بر اساس نیاز زیبایى به بیماران پیشنهاد مى‌شود و یکى از مهمترین روشهاى درمانى دندانپزشک زیبایى به منظور اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخندى دلنشین روش لمینت دندان است.

لمینیت را می توان از چینی یا مواد کامپوزیت ساخت، روکش‌های چینی در برابر لکه‌ها از لمینتهای کامپوزیتی مقاومترند و ویژگیهای بازتاب نورِ دندانهای طبیعی را دارند. شما می توانید با مشورت دندانپزشک خود مناسب‌ترین روش زیبایی را برای دندانتان انتخاب کنید.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

کامپوزیت دندان:

به سیستم لمینت کامپوزیتی، ونیر کامپوزیت هم میگویند.

در این روش پوسته‌ها بصورت لایه لایه توسط دندانپزشک و با ماده خمیری کامپوزیت بطور مستقیم روی دندانهای بیمار ساخته و چسبانده می‌شود.

امروزه با معرفی کامپوزیتهای نانو و با توجه به پیشرفتهای زیادی که در خصوصیات این کامپوزیت حاصل شده ونیرهایی که با آنها ساخته می‌شوند از نظر دوام و استحکام و عدم رنگ پذیری بسیار ارتقا پیدا کرده‌اند، از ویژگی‌های دیگر این سیستم حداقل دستکاری و تراش دندان است.

در یک جلسه قابل انجام است و از مزایای ونیر کامپوزیت آن است که درصورت شکست و یا ترک قابلیت ترمیم دارد ولی لمینت‌های سرامیکی قابل ترمیم نیستند و می‌بایست تعویض شوند.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

بلیچینگ دندان:

بلیچینگ همان استفاده از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای روشن تر کردن دندان و زیبایی چند برابر می باشد.

بلیچینگ دندان یکی از راه های سفیدکردن دندان می باشد که توسط دندانپزشکان انجام می شود . این کار باعث از بین رفتن بد رنگی های دندان می شود و می تواند رنگ نا مناسب دندانها را که بر اثر عادات بد غذایی و یا عدم رعایت بهداشت فردی و حتی سیگار کشیدن به وجود آمده است را برطرف نماید . در نتیجه میزان سفیدی دندان بعد از بلیچینگ به بهداشت دهان و دندان افراد بستگی دارد . چگونگی مصرف غذا و نوشیدنی ها در مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان تاثیرگذار می باشد. نکته دیگر که در مورد بلیچینگ باید مورد توجه قرار گیرد ، جنس دندان ها می باشد که در هر فردی متفاوت است.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

ارتودنسی:

در توضیح ارتودنسی باید گفت اگر درباره دندان های کج و نامرتب خود احساس شرم و نگرانی می کنید باید بدانید که تنها نیستید. همه ی انسان ها به طور طبیعی دندان های صاف و مرتبی ندارند و بسیاری با کمک ارتودنسی توانسته اند، لبخندی زیبا به دست آورند.

اُرتودُنسی یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است . این کلمه مرکب است از دو واژه لاتین «ارتو» به معنای «راست» و « درست » ، و « ادوس » یا مشتق آن « دنس » به معنای « دندان » است . ارتودنسی یکی از مهمترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است .

همچنین اولین تخصص معرفی‌شده در دندانپزشکی می‌باشد . کار ارتودنسی بیشتر تصحیح اکلوژن یا جفت‌شدن نامناسب دندان‌هاست . این امر می‌تواند ناشی از موقعیت نادرست دندان‌ها یا دو فک نسبت به هم باشد ، یا ممکن است درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد موجود باشد . درمان‌های ارتودنسی ممکن است تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها و یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک متمرکز باشد

ارتودنسی دندان به معنی مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها است هدف از ارتودنسی دندان مرتب کردن دندان های فک بالا و پایین می باشد و هر چقدر سن متقاضی ارتودنسی دندان کمتر باشد زمان کمتری خواهد برد اما به طور کلی ارتودنسی دندان نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی زمان طولانی تر را به خود اختصاص می دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی در مقاله طراحی سایت ارتودنسی گفته شده است.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

ایمپلنت:

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار میباشد  و  جایگزین ثابت  و دائمی به جای دندان از دست رفته بوده و توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار میگیرد و قسمت تاج و دندان ساخته شده برروی آن قرار میگیرد .

کاشت دندان یا ایمپلنت دندان، مفید تر از دندان مصنوعی است برای اینکه همیشه در محلی که دندان از دست رفته است ،  وجود دارد. ایمپلنت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. در واقع ایمپلنت دندان به صورت یک پیچ است که بر روی فک وصل می شود و این امکان را می دهد که تاج دندان مصنوعی به دندان طبیعی وصل شود .

ممکن است دندان مصنوعی یا دست دندان از لحاظ مالی به صرفه تر باشد ولی مشکلات زیادی در طول زمان به وجود خواهد آورد مثل لذت نبردن از غذایی که میل می کنید و یا هنگام حرف زدن دندان مصنوعی از دهان خارج می شود .

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشکی ترمیمی:

دندانپزشک متخصص ترمیمی، در یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی مسئول حذف پوسیدگی‌ها، جبران شکستگی‌ها، رفع نواحی بد رنگ و یا بدشکل در تاج دندان‌ها می‌باشد. تاج دندان‌ها می‌توانند با مواد همرنگ یا ” کامپوزیت دندان“ و یا مواد فلزی یا ”آمالگام“ ترمیم شوند. به ترمیم تاج دندان در اصطلاح عامه مردم ” پر کردن“ و یا ”Filling“ نیز گفته می‌شود.

 دندان ها به دلایل مختلف از جمله عدم رعایت بهداشت ممکن است دچار پوسیدگی شوند. البته عوامل دیگری مانند ژنتیک، ردیف نبودن دندان ها و تغذیه نامناسب نیز در ایجاد پوسیدگی موثر است.

زمانی که دندان پوسیده می‌شود ترکیب شیمیایی آن دچار تغییر گشته، نرم و سست می‌شود و محلی جهت تجمع میکروب می گردد. در صورت درمان نشدن، دندان دچار تخریب شده و از دست می رود.  هرچه میزان از بین رفتن بافت دندان کمتر باشد، درصد موفقیت ترمیم دندان بیشتر و احتمال عود پوسیدگی آن کمتر می شود.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

درمان ریشه:

رمان ریشه دندان یا Root canal therapy یا اندو ، به عمل درمان مجرای اعصاب دندان که همان کانالها می باشند، گفته می شود . در اصطلاح عامیانه به درمان ریشه دندان ، عصب کشی هم گفته می شود.

عصب کشی اعمالی است که در طی آن مواد عفونی و عصب موجود در ریشه دندان برداشته  میشود . کانال ریشه و حفره ریشه دندان حفره‌هایی در ساختمان دندان هستند که به طور طبیعی بافت‌های عصبی و رگ‌های خونی و بافت‌های سلولی دیگری را در خود جای می‌دهند . در صورتی که پوسیدگی دندان در مراحل اولیه درمان نشود ، پوسیدگی از مینای دندان عبور نموده و به عاج می‌رسد و در ادامه می‌تواند به فضای پالپ ( یا همان ریشه دندان ) گسترش یابد . ورود میکروب‌ها به ریشه دندان باعث ایجاد التهاب در ریشه دندان شده و این التهاب باعث افزایش حجم پالپ می‌شود . با توجه به اینکه ریشه دندان یک محفظه بسته است ، التهاب باعث افزایش شدید فشار داخلی آن می‌شود . این افزایش فشار ، منجر به فشار آمدن به پایانه‌های عصب دندان شده و درد دندان شروع می‌شود.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

پروتز دندان:

در باب پروتز دندان باید گفت به تمامی اعضای مصنوعی بدن پروتز گفته می‌شود ، منظور از پروتز دندان در دندانپزشکی ، دندانهای مصنوعی می‌باشند و پروتز ثابت به پروتزی اطلاق می‌گردد که بر روی دندان یا دندانهای پایه چسب خورده و ثابت می‌گردد.

حال این سوال مطرح میشود که پروتز دندان چیست؟

شاید با شنیدن نام پروتز دندان، احساس کنید یک درمان متفاوت و جدیدی را شناخته‌اید اما این طور نیست. پروتز دندانی یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد که در واقع  همان دندان‌های مصنوعی یا روکش‌هایی است که بارها و بارها نام آن‌ها به گوشتان خورده است.

پروتزهای دندانی، برای بازسازی نقایص داخل دندان  و اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرند. نقش پروتزهای دندانی، پر کردن جای خالی دندان‌هایی است که در گذشته وجود داشته‌اند. اگر ساختار دندان‌ها بهم ریخته باشد و یا هر گونه نازیبایی در دندان‌ها به وجود آمده باشد، با کمک پروتز دندان، برطرف می‌شود. امروزه انواع گوناگونی از پروتزهای دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در درمان بیماری‌های دندانی، بر عهده دارند.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

جراحی دندان:

متخصصان جراحی دهان و دندان ، فک و صورت درحقیقت دندانپزشکانی هستند که پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی خود در دانشکده های دندانپزشکی یک دوره کامل و جامع جراحی دهان و دندان بیمارستانی بالغ بر ۴ سال را تحت نظر اساتید مختلف در بیمارستان گذرانده و امکان انجام هر گونه مداخله جراحی در ناحیه دهان، فک و صورت را می یابند.

متخصص جراحی دهان و دندان در حوزه خدمات سرپایی در ناحیه دهان و فک، می توانند نسبت به خارج نمودن دندان های نهفته در زیر لثه و یا محبوس شده در داخل استخوان مانند دندان های عقل، حذف ریشه های عفونی و یا درمان کیست های مختلف ایجاد شده در داخل فک اقدامات لازم را انجام دهند.

متخصص جراحی دهان و دندان همچنین جراحی های اختصاصی نظیر، حذف انتهای ریشه دندان با هدف حفظ الباقی ریشه و تاج و یا ایجاد دسترسی به دندانهای نهفته ای نظیر دندان نیش که متخصص ارتودنتیست در نظر دارد آن را به کمک مکانیک های ارتودنسی به محل اصلی اش جابجا نماید را انجام می دهد.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

جراحی لثه:

پریودانتیکس که تخصص پریو یا همان جراحی لثه هم نامیده می‌شود، شاخه‌ای از دندانپزشکی است که به تشخیص و درمان بیماری‌های بافت نرم و سخت (بجز دندان) و افزایش طول تاج دندان در حفره دهان می‌پردازد.

درمان بیماری‌های لثه، جراحی‌های ماینور و میکروسکوپی دهانی، اعمال زیبایی، مهندسی بافت، بازسازی و پیوند استخوان و بافت نرم دهان و کاشت دندان (ایمپلنت) از کارهای تخصصی این رشته می‌باشد.

پریودانشیم periodontium مجموعه‌ای از بافت‌های نگهدارنده دندان‌ها است که پیرامون آنها را احاطه کرده و شامل لثه و استخوان آلوئول alveolar bone و سمان دندان cementum و رُباط‍های اطراف دندان PDL است.
دندانپزشکی که موفق به گذراندن دوره تخصصی پریو (جراحی لثه) می‌شود به عنوان پریودنتیست (متخصص جراحی لثه) شناخته می‌شود.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشک اطفال:

درباره دندانپزشکی کودکان یا دندانپزشکی اطفال باید گفت، خوشبختانه امروزه با ارتقاء سطح آگاهی جامعه، اهمیت سلامت و حفظ دندان های شیری برای والدین مشخص گردیده.
دندان های شیری به دلیل ایفای نقش های مهمی که در سیستم دهان و دندان افراد دارد باید تا زمان رویش دندان های دائمی حفظ گردند . دندانپزشک کودکان با تکنیک های کنترل رفتار ، درمانی جذاب و بدون درد را برای کودکان انجام خواهد داد . یکی از نیازهای مهم کودکان همین مراقبت از دندان‌های آن‌ها است .

این مراقبت از سن یک سالگی که نخستین دندان‌های کودک نمایان می‌شود ، تا سن هفت سالگی که دندان‌های شیری کودک شروع به افتادن کرده و رفته رفته با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند ، تا سن ده الی دوازده سالگی که تقریباً همه دندان‌های شیری کودک افتاده و تقریباً رشد دندان‌ها کامل شده است باید زیر نظر متخصص دندانپزشکی کودکان ادامه پیدا کند .

بهتر است والدین کودک از همان سنین نوزادی کودک خود را نزد متخصص دندانپزشکی کودکان برده و هر شش ماه یک بار برای چک آپ مجدد اقدام نمایند.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی

سخن آخر در مورد طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی:

.

طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی یکی از نیاز های هر کلینیک دندانپزشکی میباشد چرا که به راحتی میتواند نمایش گسترده ای برای کلینیک دندانپزشکی ایجاد کند میتواند تعامل با بیمار خود را بیشتر کند میتواند حجم کاری پذیرش را در رزرو های آنلاین کمتر بکند و در حوزه دیجیتال مارکتینگ میتواند بسیار کمک کننده و در جذب بیمار متناسب به خواسته دندانپزشکان عمل بکند.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات با تجربه بسیار در زمینه دندانپزشکی و طراحی سایت دندانپزشکی میباشد چرا که یکی از شاخه های تخصصی فعالیت این کانون حوزه دندانپزشکی و کلینیک دندانپزشکی و طراحی سایت در این زمینه ها میباشد.

0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments