هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی تنها بخشی است که صاحبین کسب و کار نباید به آن توجه کنند چرا که طراحی سایت فروشگاهی نه تنها یک بیزنس و کسب و کار میباشد بلکه به صورت نامحدود میتوان آن را گسترش داد.
به طور کل هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی اولین قدم شروع سرمایه گذاری شماست ولی توجه داشته باشید طراحی سایت فروشگاهی طوری باید انجام شود که قابلیت ارتقا نیز داشته باشد وگرن در آینده با افزایش تعداد مشتریان میتواند مشکل ساز شود.

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی
هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

قبل از شروع مقاله هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی بهتر است با کلیت طراحی سایت فروشگاهی و انواع آن آشنا شویم تا درک بهتری نسبت به آن داشته باشیم.

کانون تبلیغات نوین ارتباطات آماده ارائه خدمات طراحی سایت فروشگاهی به صاحبین کسب و کار گرامی میباشد.

شما میتوانید برای مشاوره رایگان با تلفن های پایین صفحه تماس حاصل فرمائید.

فرض کنیم شما صاحب کسب و کار هستید که در آن محصولات مختلفی را به فروش می‌رسانید. برای مثال فروشگاه تجهیزات دندانپزشکی.

اگر از هزینه های خرید هاست و همچنین ثبت دامنه را کنار بگذاریم، باید در ابتدا برای شما یک نیازسنجی برگذار شود(جلسه با تیم طراحی و مدیر فروش با کارفرما) تا شرکتی که با آن قرار است همکاری کنید تشخیص دهد که چه پلتفرمی برای بیزنس شما مناسب میباشد.

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی:

.

اگر در جلسه نسبت به نیاز کارفرما و نیاز بازار تشخیص داده شود که شما نیاز به طراحی سایت با برنامه نویسی تخصصی دارید، هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی مسملا قیمت بالاتری خواهد داشت. اما اگر مشخص شود که شما نیاز به برنامه نویسی اختصاصی ندارید،هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی تجهیزات دندانپزشکی شما کم هزینه و به صرفه خواهد بود.

بعد از قطعی شدن تصمیم کارفرما برای طراحی سایت فروشگاهی، و مطمئن شدن درباره اینکه آیا وردپرس برای شما مناسب تر است یا طراحی سایت اختصاصی، تمام هزینه های جانبی هم مورد بررسی قرار میگیرد.

در صورت انتخاب وردپرس، یادتان باشد که هزینه نگهداری شامل سایتتان نخواهد شد.

اما میباست توجه داشته باشید که حتما مشاوره درست و مناسب از شرکت طراحی سایت دریافت کنید تا به صورت دقیق هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی هم برای شما مشخص شود.و اینکه توجه داشته باشید که برخی شرکت ها هزینه طراحی سایت را به صورت تمام شده به مشتریان خود اعلام نمیکنند و در میانه مسیر برای طراحی سایت و تکمیل آن هزینه های بیشتری دریافت میکنند.

طراحی وب سایت فروشگاهی چیست؟

فروشگاه اینترنتی به سایتی می گویند که با استفاده از یک نرم افزار اتوماسیون قابلیت خرید آنلاین را برای کاربران فراهم می کند، در سایت فروشگاهی تمامی اطلاعات مربوط به محصولات از قبیل ویژگی، نحوه استفاده، قیمت، تصویر و غیره در دسته بندی های مشخصی قرار گرفته است. این روز ها با توجه به کم رنگ تر شدن بازار سنتی و روی کار آمدن بازار مدرن تنها راه افزایش فروش و مشتریان راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می باشد. در پاسخ به پرسش طراحی سایت فروشگاهی چیست اینگونه باید گفت، طراحی یک وب سایت فروشگاهی همان روشی است که موجب توسعه، گسترش و رشد کسب و کار شما می شود.

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

در ادامه هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی، انواع طراحی وب سایت فروشگاهی چیست؟

.

طراحی سایت فروشگاهی با کالای فیزیکی:

وب سایت های فروشگاه اینترنتی که دارای کالا و محصولات فیزیکی مانند مواد غذایی، پوشاک، موبایل، لوازم خانگی و… می باشند را فروشگاه اینترنتی کالای فیزیکی می گویند. برای طراحی وب سایت های فروشگاهی که محصولات قابل لمس ارائه می دهند، سایت ها باید به گونه ای ایجاد شوند که بعد از ثبت سفارشات کاربران در سایت، کالاهای خریداری شده توسط کارمندان فروش به مشتریان تحویل داده شوند.

یکی از مولفه های مهم در این بخش این است که صاحبین کسب و کار توجه داشته باشند که پرداخت درب منزل بعد از تحویل کالا مزیت رقابتی مثبتی ایجاد میکند.

طراحی سایت فروشگاهی با کالای دیجیتال:

در این نوع سایت ها فقط کالاهای دیجیتالی مانند نرم افزار های مجازی، مقالات دانلودی، آهنگ، ویدئو، فایل های دانلودی و…ارائه می شود. طراحی اینگونه وب سایت ها باید به گونه صورت بگیرد که بعد از پرداخت مبلغ تعیین شده لینک دانلود برای کاربران فعال شود. این روز ها طراحی این چنین سایت ها نیز بسیار سودآور بوده و منجربه کسب درآمد صاحبان وب سایت می شود چرا که میتوانند سرعت فروش محصول را بالا ببرند وسود های مناسبی کسب کنند.

همانطور که گفتیم طراحی سایت فروشگاهی منجربه توسعه کسب و کار شما می شود، اما بهترین روش برای طراحی سایت فروشگاهی چیست؟! مهم ترین مسئله ای که در پیاده سازی یک سایت فروشگاهی باید در نظر بگیرید اصول و استاندارد های سئو و بازاریابی اینترنتی می باشد. در واقع شما باید علاوه بر در نظر گرفتن ظاهر و زیبایی سایت به افزایش بازدید کنندگان و ترافیک ورودی نیز توجه داشته باشید.

خلاقیت در این بخش مهم ترین مولفه میباشد.

ما در مقاله ویژگی های یک سایت خوب به این موضوع پرداخته ایم پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید.

طراحی سایت های فروشگاهی چه مزایایی دارد؟

 • کاهش هزینه های مربوط به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی.
 • معرفی بهتر و موثرتر هر کسب و کار.
 • از میان بردن فاصله های فیزیکی.
 • در نظر گرفتن نیاز بازار جهانی جهت ارائه بهتر محصولات فروشگاهی.
 • حذف بسیاری از هزینه های اضافی مانند هزینه مربوط به کارکنان فروشگاه سنتی.
 • ارائه بهتر خدمات به مشتریان و در نهایت رضایت بیشتر آن ها.
 • امکان فروش و ارائه خدمات به صورت 24 ساعته.
 • از بین بردن واسطه های اضافه بازار سنتی.
هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

مقایسه طراحی وب سایت فروشگاهی با دیگر انواع سایت ها:

 1. طراحی یک سایت شرکتی تنها برای اعتماد و اطمینان مشتریان بعد از فروش مستقیم محصولات می باشد و در تعامل بودن با مشتری، اما راه اندازی سایت فروشگاهی به منظور فروش اینترنتی و تعامل بیشتر با مشتریان می باشد.
 2. در طراحی وب سایت فروشگاهی تمامی جزئیات محصول و مشخصات محصولات ذکر شود در حالی که در دیگر سایت ها تنها توضیح کلی از خدمات ارائه می گردد.
 3. یک سایت فروشگاه اینترنتی درست مانند یک ویترین می باشد که محصولات را همراه با جزئیات، قیمت و ویژگی ها به نمایش کاربران در می آورد و با توجه به این که تنوع محصولات و قیمت ها بسیار زیاد می باشد، دائم باید به روزرسانی شود، بنابراین طراحی آن باید به گونه ای باشد که قابلیت تغییرات زیاد را داشته باشد، در حالی که دیگر سایت ها نیاز به اعمال تغییرات چندانی ندارند.

همان طور که می دانید فروشگاه اینترنتی لازمه ی هر کسب و کاری می باشد، زیرا راه اندازی این وب سایت ها برای شما پایگاهی برای حضور در فضای مجازی ایجاد می کند.نه تنها حضور شما در فضاهای اینترنتی بلکه دسترسی به مشتری نا محدود که میتوانند از محصولات شما استفاده کنند اما در کنار همه این مزایایی که در این نوشته اشاره شد، ممکن است ذهن شما را این سوال به خود مشغول کرده باشد، هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی چیست شما به راحتی با برقراری تماس با کانون تبلیغات نوین ارتباطات و مشاوره اصولی و نوع بیزنس شما میتوانید قیمت نهایی از ما دریافت کنید.

هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی

امکانات لازم برای یک سایت فروشگاهی:

 • قابلیت پرداخت اینترنتی و آنلاین مطمئن.
 • تبدیل مشتریان به کاربران وفادار سایت.
 • امکان بررسی نتایج تبلیغات محصولات.
 • برخورداری از تم های قوی و جذاب سایت.
 • طراحی ریسپانسیو و واکنشگرا.
 • عرضه و واردات محصولات در بازار.
 • نگهداری از محصولات خریداری شده تا روز تحویل.
 • دریافت نمایندگی برای فروش محصولات.
 • انتشار در هر سرور و آغاز فروش.
 • مدیریت فیلم ها و تصاویر.
 • کنترل سفارش محصولات از هر مکانی.
 • مدیریت کسب و کار در بازار تجارت و سطح بین المللی.
 • کسب قدرت بیشتر به واسطه ی شرکای دیگ.ر
 • قابلیت اتصال به سیستم حسابداری و آمارگیری دقیق و جامع.
 • امکان ارائه یک تجربه خرید بزرگ.
 • درج گارانتی بازگشت پول در صورت عدم رضایت.
 • ایجاد تالار گفتگو برای مشتریان ثابت.
 • قابلیت نمایش اسلایدی تصاویر محصولات.
 • فروشگاه اینترنتی یا Online Shop فروشگاهی است که از طریق اینترنت و وب سایت همانند یک فروشگاه سنتی ، اجناس و خدمات مختلف را برای فروش ارائه می کند . مشتریان پس از ورود به سایت کالا یا خدمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش می دهند . در مرحله بعدی ، روش پرداخت هزینه و ارسال آن را انتخاب کرده و پس از تایید سفارش از طریق مسئول فروش سایت ، محصول برای آن ها ارسال می گردد.
 • همچنین شما میتوانید از خلاقیت تیم کانون تبلیغات نوین ارتباطات بهرمند شوید و مولفه های جدیدی به وب سایت فروشگاهی خود که تا کنون مورد استفاده قرار نگرفته اضافه کنید.

  تاریخچه فروشگاه اینترنتی:

  پروفسور تیم برنرزلی ، مخترع اینترنت و پدر وب ، اولین وب سایت را در سال ۱۹۹۱ ساخت و آن را در شبکه اینترنت قرار داد. در سال ۱۹۹۳ بعد از ایجاد اولین بانکداری آنلاین ، شرکت پیتزا هات اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد. سایت amazon و eBay از فروشگاه های اینترنتی موفق به شمار می آیند.

  نگاهی به فروشگاه های سنتی و اینترنتی:

  در ادامه می خواهیم به مقایسه و بررسی فروشگاهای سنتی و اینترنتی بپردازیم .

 • مکان و زمان

  فروشگاه سنتی : مشتریان برای بررسی و خرید محصولات باید در ساعات کاری و اداری مشخص ، به مکان فروشگاه بروند و یا با آنها تماس بگیرند.
  فروشگاه اینترنتی : مشتریان بدون نیاز به حضور فیزیکی در مکان و زمان مشخص در فروشگاه ، می توانند در هر زمان و مکانی که بخواهند ، خرید خود را از فروشگاه مورد نظر انجام دهند و در صورت بروز مشکل از بخش پشتیبانی مشکل خود را برطرف کنند.

 • تنوع کالا

  فروشگاه سنتی : تنوع محصولات به منطقه مسکونی شما محدود می شود.
  فروشگاه اینترنتی : شما می توانید لوازم منحصر به فرد و ویژه ای پیدا کنید که در فروشگاه های شهرتان موجود نباشد.

 • بررسی ومقایسه محصولات

  فروشگاه سنتی : مشتریان می توانند از نزدیک محصولات را مشاهده و لمس کرده و سوالات خود را از فروشنده بپرسند ( البته درصورتی که فروشنده اطلاعات لازم و وقت کافی برای همه مشتریان داشته باشد ). امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات با توجه به فاصله مکانی بین فروشگاه های مختلف به علت زمان بر بودن ، تنوع محصولات ، هزینه رفت و آمد ، ترافیک و آلودگی هوا به راحتی امکان پذیر نیست.

  فروشگاه اینترنتی : مشتریان می توانند از طریق توضیحات متنی ، تصاویر و فیلم های موجود ، نظرات سایر مشتریان و گفتگو آنلاین با فروشنده ، محصول مورد نظر خود را از لحاظ ویژگی ها، کیفیت ( مقایسه با سایر محصولات مشابه )، قیمت ( مقایسه با سایر فروشگاه ها )، گارانتی ( میزان خدمات دهی و حسن شهرت شرکت گارانتی کننده )، خدمات پس از فروش و تخفیف های موجود به صورت کامل با همه جزئیات بررسی کرده و سپس با اطمینان نسبت به خرید آن تصمیم بگیرند.

 • پرداخت وجه

  فروشگاه سنتی : درخرید سنتی چون مشتری بعد از دریافت محصول و بررسی ظاهری آن ، هزینه را با استفاده از وجه نقد یا دستگاه کارت خوان پرداخت می کند ، اطمینان خاطر بیشتری دارد ، ولی این روش پرداخت وجه ، مسائلی چون استهلاک و نابودی پول کاغذی که سرمایه ملی است ، بعضی کلاه برداری هایی که با استفاده از دستگاه های کارت خوان موجود در فروشگاه ها انجام می گیرد ، شنیده شدن رمز کارت شما توسط دیگران ، امکان سرقت یا گم شدن کارت بانکی ، عدم ارتباط دستگاه کارت خوان با بانک ، همراه نبودن کارت بانکی با شما و مسائلی از این قبیل را دارا می باشد.

  فروشگاه اینترنتی : در خرید اینترنتی شما می توانید در منزل ، محل کار ، مسافرت و یا حتی خارج از کشور ، به راحتی با استفاده از کارت بانکی که رمز دوم آن فعال شده است ، خرید امن و راحتی را انجام دهید و فاکتور رسمی برای آن دریافت کنید . همچنین با وجود سامانه نماد الکترونیکی ، می توانید به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنید و خرید امنی را انجام دهید.

  چگونه فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟

  .

  عامل اول برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق این است که ، قبل از هرچیز باید خود را به جای مشتریان فروشگاه قرار دهید و ببنید که چه انتظاری از فروشگاه شما دارند ، تا بتوانند به شما اطمینان کرده و فروشگاه شما را انتخاب کنند ، سپس اقدام به راه اندازی آن کنید . موارد زیر به عنوان مهمترین ویژگی های فروشگاه اینترنتی موفق ، قابل توجه است : سادگی استفاده از سایت ، سرعت بالای لود شدن سایت ، توضیحات مناسب و کافی درباره محصولات ، تنوع بالای محصولات ، مشاوره وگفتگوی آنلاین با فروشندگان سایت ، قیمت های رقابتی ، پیشنهادات تخفیفی و هدایا ، ارسال سریع و رایگان ، گارانتی و خدمات پس از فروش ، روش های مختلف و امن پرداخت هزینه ، امکان برگشت محصول درصورت عدم رضایت مشتری و … .

  عامل دوم در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق ، حوزه کاری شما است . کاری که به آن علاقه داشته و در آن تخصص دارید را مشخص کنید ، محصولاتی با کیفیت و قیمت رقابتی انتخاب کرده و ارائه دهید. اعضای تیم کاری خود را با توجه به تخصص های مورد نیاز کارتان انتخاب کنید .

  عامل سوم برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق ، ساختن یک سایت ساده و در عین حال حرفه ای است ، که ویژگی های زیر را داشته باشد :
  ۱- یک نام دامنه ساده و هوشمندانه انتخاب کنید ، که به راحتی در ذهن مخاطبین قرار بگیرد و در آینده قابلیت تبدیل شدن به یک برند را داشته باشد .
  ۲- از متخصصان طراحی سایت کمک بگیرید تا سایتی پر مخاطب داشته باشید . ( استفاده ساده از سایت برای کاربران ، بالا آمدن سریع سایت ، ارتقاء رتبه سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل با استفاده از محتوا نویسی حرفه ای ، سئو و …)
  ۳- تبلیغات در سایت ها و شبکه های اجتماعی پر مخاطب برای افزایش کاربران و مشتریان سایت .
  ۴- مطالب و مقالات مفید در سایت درج کنید تا مخاطبینی هم که فقط قصد خرید از شما را ندارند ، وارد سایت شما شده و پس از مدتی تبدیل به مشتریان شما شوند .

  عامل چهارم نحوه دریافت وجه و ارسال محصول و سپس ارتباط با مشتری است . باید کاری کنید که مشتری با خیال راحت و اطمینان کامل از شما خرید کرده و محصول به سرعت و بدون ایراد به دستش برسد . بعد از فروش نیز باید مشتری را پی گیری کنید و با نظر سنجی و پیشنهادات تخفیفی و جوایز ، او را تبدیل به مشتری وفاداری کنید که با توجه به حضور رقبا شما را انتخاب کرده و به اطرافیانش معرفی کند.

   

   

   

  سخن پایانی:

   

  در این مقاله بصورت خلاصه با فروشگاه های اینترنتی و نحوه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق آشنا شدید. توجه داشته باشید که مسیر داشتن یک بیزنس اینترنتی از طراحی سایت فروشگاهی و هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی شروع میشود و میتواند به نامحدود ختم شود.تیم ما همواره برای رسیدن شما به موفقیت کنارتان خواهد بود نه تنها در زمینه طراحی سایت فروشگاهب بلکه حتی در زمینه فروش و بازاریابی کالای خود در فضای اینترنتی.

 • هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی
0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments