طراحی سایت در کرج

ویژگی های یک سایت خوب

یکی از دغدغه های صاحبین کسب و کار در حوزه طراحی سایت این است که آیا سایتی که قرار بر طراحی آن است تمام ویژگی های یک سایت خوب را دارا است یا خیر؟

ما در این مقاله ویژگی های یک سایت خوب را با شما در میان میگذاریم البته که هزینه ی طراحی سایت هم میتواند جزئی از این ویژگی باشد.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ نوین ارتباطات متخصص در زمینه طراحی سایت ارتودنسی، طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت دندانپزشکی، طراحی سایت کلینیک زیبایی.

ویژگی های یک سایت خوب:

ویژگی های یک سایت خوب
ویژگی های یک سایت خوب

صاحبین کسب و کار برای پیشرفت در حوزه کسب و کار خود بایستی با انواع مسیرهای تبلیغاتی و عرضه محصولات خود آشنا باشند، یکی از مهم ترین موارد در هر کسب و کاری به جز تبلیغات گرم داشتن یک سایت با ویژگی های مناسب در طراحی می باشد، که می توانید برای نمایش محصولات، خدمات و هر آنچه که در ذهن دارید به مشتریان و کاربران خود ارائه نمایید.

البته بسیاری از مشاغل برای فروش محصولات خود از طریق اینترنت طراحی سایت فروشگاهی انجام میدهند وسایت فروشگاهی خود را راه اندازی می کنند. در این متن درباره ویژگی های یک سایت خوب به صورت مختصر توضیحاتی ارائه می نماییم .

ظاهر سایت در ویژگی های یک سایت خوب:

.

ظاهر سایت باید دارای هارمونی در رنگ‌ها و عنوان خوانا و دسترسی راحت به تمام محتوا‌ها و گرافیک های جذاب باشد. استفاده از فونت‌های مناسب و عدم استفاده از تعداد زیادی از فونت‌های نا مربوط در ظاهر سایت تاثیر بسزایی دارد. برخی از طراحان بر این باورند استفاده از فونت های متعدد باعٍ جذابیت سایت میشود که کاملا غلط است.

یکی دیگر از ویژگی های یک سایت خوب استفاده از تصاویر کم حجم و جذاب است که می‌تواند زمان حضور مخاطب را در سایت بالا ببرد و از این حیث از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وجود گرافیک مناسب در سایت از ویژگی های یک سایت خوب به شمار می آید. در گرافیک سایت نبایستی از رنگ های شلوغ استفاده کرد.رنگ پس زمینه بایستی با رنگ متن کاملا در تضاد باشد. بهتر است در گرافیک سایت تنها از رنگ های مادر استفاده کنیم.

هم چنین لوگوی شما معرف سایت شماست.

سایت بدون لوگو معنا ندارد زیرا لوگوی سایت به عنوان نشانی از سایت شما در همه جا خواهد بود و همیشه زمانی که یک بازدید کننده لوگوی شما را در سایتی دیگر میبیند سایت شما را به یاد می آورد. لوگوی طراحی شده برای شما باید دارای یک بار معنای خاص مرتبط با موضوع سایت شما باشد.

نه تنها لوگو در موارد ذکر شده مهم میباشد بلکه بخش بزرگی از برندینگ شما را به دوش میکشد.

انتخاب دامنه‌ خوب برای یک سایت:

.

اما که یک دامنه ی خوب شایسته ترین راه و روش به حافظه ماندن میباشد و همینطور یک مبحث اصلی در بهینه سازی دارای مرتبط بودن نشانی با محتوا میباشدکوشش فرمائید دامنه ای با نوشتار معمولی گزینش کنیدهمینطور اسمی که گزینش می‌کنید نباید دارای گنگی در فهم و تلفظ  باشد.

وبسایت می بایست با دقت در مورد کار، ساختاری قابل قبول در کلیه صفحاتش داشته باشد. به گونه ای که بازدید کننده به همه صفحه های آن دسترسی پیدا نمایدبار گذاری وب سایت همان سرعت لود شدن نبایستی کند باشد.عواملی مثل عدم کانفیگ مطلوب سرور هاستینگ ،گرافیک سنگین و… می‌توانند منجر به کم شدن سرعت  یا این که قطعی وب سایت شوند. کند بودن سایت باعث خواهد شد تا بازدیدکنندگان سایت شما را بسته و سراغ وب سایت های رقیب بروند.

به همین راحتی.

یک وب سایت خوب سایتی میباشد که بایستی در بازه زمانی  اندکی بار گذاری گردد و تماشاچی و بازدیدکننده‌ را معطل نگذارد، زحمتی که شما برای زیبایی وب سایت خود می کشید تمامی هنگامی اثر گذار خواهد بود که سرعت لود  خویش را بالا ببرید تا تعداد بیشتری از اشخاص بضاعت دیدن و به کار بستن از سایت شما‌ را داشته باشند.به‌طور کلی طراحی سایت شما باید برای وب بهینه‌ سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از ۱۵ ثانیه طول نکشد. از تاثیر سرور هاست بر بهینه سازی سایت هم غاقل نشوید.

امنیت سایت:

.

به طور حتی در زندگی روزمره خود صاحبین کسب و کار همیشه به دنبال امنیت شغلی خود هستند چرا که مهم ترین فاکتور برای بقای آنها میباشد.

در فضاهای اینترنتی حفظ امنیت نیز از اهمیت خاصی برخوردار میباشد.

یک سایت باید امنیت بالایی داشته باشد. استفاده از افزونه ها و اسکریپت ها، ضعف هاستینگ در کانفیگ سرور و… می تواند باعث هک شدن سایت شود که نتیجه آن میتواند از بین رفتن شغل دیجیتال شما باشد.

امنیت سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و می توان گفت موثرترین عامل ادامه فعالیت ، ثبات و اعتبار یک سایت، با توجه به موارد دیگر، موضوع مهم امنیت است.

ولی از طرفی باید صاحبین کسب و کار توجه داشته باشند که به دام امنیت فروشان پوشالی در حوزه های مختلف نیوفتند.

تیم دیجیتال مارکتینگ و کانون تبلیغات نوین ارتباطات این نوید را به صاحبین کسب و کار میدهد که امنیت فضای کسب و مار اینترنتی آنها را به بهترین شکل انجام دهد.

سازگاری سایت روی موبایل و تبلت:

.

در طراحی سایت مد نظر داشته باشید که گوشی های هوشمند و تبلت ها سهم زیادی را در ترافیک وب ها دارند.

امروزه تعداد افرادی که از این دستگاه ها استفاده می کنند در حال افزایش است.

 70% ظزفیت انجام کارها ظرف یک ساعت از طریق سایت هایی که برای موبایل طراحی شده اند انجام می شود.

در مقاله ای مجزا حتما در مورد ریسپانسیو بودن صحبت میکنیم که خواندن آن مطلب هم میتواند کمک شایانی به صاحبین کسب و کار داشته باشد.

ویژگی های یک سایت خوب

محتوای مناسب:

.

غول بزرگ گوگل و تمام فضا های مجازی محتوا میباشد.

شما اگر یک سایت با تمام امکانات فوق العاده داشته باشید بدون تولید محتوا شما هیچ چیزی ندارید.

نوین ارتباطات در زمینه تولید محتوای دست اول همواره در تلاش است که بتواند میزان ورودی های صاحبین کسب و کار را افزایش دهد.

محتوایی که در دسترس مخاطب قرار میگیرد میبایست در عین سادگی نمایانگر خیلی مطالب باشد و بتواند به راحتی برای مخاطب قابل فهم باشد.

یکی از بخش های مهمی که میتواند کاربر را در سایت حفظ کند و ترافیک بیشتری به سایت بدهد تولید محتوای جذاب میباشد.

0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments