هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

تا چند سال پیش زمانی کسی می‌خواست توی زندگی شخصی شما دخالت نماید یا آمار کسب و کارتان را در بیاورد، بایستی کلی هزینه می کرد و با جاسوسی صنعتی و سنتی، کلی وقت خودش را هدر می‌داد. تازه آخر کار هم احتمال زیاد چیزی دستگیرش نمی شد! تا این‌که گذشت و به تدریج فضاهای مجازی ساخته شد تا رسید به اینستاگرام! جایی که همگی اشخاص و بیزینس‌ها اکانتی دارند و همگی اطلاعات و آمارشان را هم آن‌جا نگه می‌دارند. این طور بود که ماجرا هک اینستاگرام و ترس از آن پدید آمد!

آیا امکان هک کردن حساب اینستاگرام می باشد؟


این روزها قابلیت هک کردنِ همه چیز وجود دارد! مخصوصا هک اینستاگرام. پس احتمال این‌که کسی بتواند شمارا هک نماید زیاد میباشد. مخصوصا اگر انسان مهمی هستید یا این که پیجتان پیجِ مهم و پر‌رقیبی است !! هم اکنون این‌که چه راه‌هایی برای هک کردن وجود دارد و باید چه کنیم که کسی به اکانتمان دستبرد نزند، موضوع مقاله امروز ماست.

راه‌های هک کردن اینستاگرام چیست؟


شیوه های متعددی برای هک اینستاگرام وجود دارد. ممکن است برخی اشخاص با پیش پا افتاده‌ترین راه و روش‌ها وارد اکانتتان شوند، بعضی هم شیوه های پیچیده‌تری را انتخاب می‌نمایند.

برنامه هک اینستاگرام


یک سری از نرم افزارها هستند که برای هک اینستاگرام استفاده می‌شوند. مثلا نرم‌افزار KidsGuard Pro یکی‌از معروف‌ترین نرم افزارهای هک اینستاگرام میباشد. یا به عنوان مثال نرم افزار‌هایی مثل Hoverwatch که برای هک استفاده می گردد. البته این نکته را بیان کنم که هیچ اعتمادی به‌این نرم افزارها وجود ندارد و هیچ زیرساخت قابل اعتمادی ندارند. پس ما این نرم‌افزارها را ضمانت نمی‌کنیم.

پسورد کرکر

او‌لین چیزی که برای داخل شدن به اینستاگرام وجود دارد پسورد میباشد. چنانچه هکرها پسوردتان را داشته باشند می توانند به راحتی وارد اکانتتان شوند. هکرهای عزیز! با یک سری ابزار و نرم‌افزار پسورد شما‌را کشف و پیجتان را هک می‌نمایند.

هک اینستاگرام با مهندسی اجتماعی


فرض کنید شما اخیرا با یک نفر دوست شده‌اید. رفته رفته به وی اعتماد می کنید و از جمله برای یک شام هم دعوتش میکنید! خب این یعنی شما به آن شخص اعتماد کرده‌اید. این وسط ممکن میباشد در بین سخن‌ها و گپ زدن‌ها، آن شخص از شما چندین اطلاعات بیرون می‌کشد. از جمله سوالاتی در رابطه پسورد حساب‌هایتان! بعد هم از این اطلاعات به ضرر شما استفاده می‌نماید و ممکن میباشد به هک اینستاگرامتان سبب گردد. کلیت این مفهوم یعنی مهندسی اجتماعی! به همین راحتی!

این ۳ تا شیوه، از روش‌های هک کردن اینستاگرام میباشد که برخی هکرها از آن استفاده می‌نمایند. البته مهم‌تر از آن این هست که بفهمید برای جلوگیری از هک شدن بایستی چه کنید! یا این که این‌که بفهمید اصلا هک گردیده‌اید یا این که نه؟! پس ادامه مقاله را بفهمید.

چطور بفهمم حساب اینستاگرامم هک گردیده؟


برخی نشانه‌ها هست که به شما ثابت می‌نماید حساب اینستاگرامتان هک گردیده. برای مثال:

عکس‌هایی پست گردیده که روحتان هم خبر ندارد!

در صورتیکه وارد اکانتتان شدید و دیدید که پست‌ها و استوری‌های جدیدی آپلود گردیده یا این که از جمله پست‌هایتان در حال پاک شدن و ادیت شدن است ، پس تردید نکنید که اکانتتان هک گردیده. یعنی فرد دیگری وارد اکانتتان گردیده یا این که اکانتتان را هک کرده!

فالوور، فالوئینگ‌هایتان را نمی‌شناسید؟!


فرض کنید در حال چک کردن فالوئینگ‌ها میباشید. ناگهان به تعداد متعددی از اشخاص برمی‌خورید که به هیچ عنوان یادتان نمی‌آید تا قبل از این فالو کرده باشید! یا این که به عنوان مثال متوجه می شوید که تعداد کسانی که فالو کرده‌اید افزایش یافته و روحتان هم خبر ندارد. پس درین‌شکل احتمالا کسی به اکانتتان وارد شده!

نمی‌توانید به اکانتتان دسترسی داشته باشید؟


فرض کنید وارد اکانتتان می‌شوید و میبینید که برای ورود نیاز به اسم کاربری و پسورد دارید. بعد هم هرچه تلاش میکنید نمی‌توانید وارد اکانتتان گردید. با این‌که مطمئنید اسم کاربری و رمزتان را درست وارد کردید. در‌این‌حالت‌ احتمالا کسی به اکانتتان وارد شده و پسوردتان را هم تغییر داده!

۱۰ روش برای جلوگیری از هک اینستاگرام

از قدیم گفتن پیشگیری بهتر از درمان میباشد! پس قبل از این‌که هک گردید و به فکر درمان باشید، بیایید راه‌های خودداری از آن را یاد بگیرید.

۱ یک پسورد قوی و سخت انتخاب کنید


بیشتر راه‌های هک شدن اینستاگرام از طریق لو رفتن پسوردتان اتفاق می‌ افتد. پس برای هک نشدن، بایستی رمزی را انتخاب نمائید که به راحتی قابل حدس زدن نباشد.

پسورد قوی به چه معناست؟ یعنی پسوردی که حداقل ۶ عدد در آن باشد، شامل کاراکتر باشد. اگر چندتایی نماد، مثل & و $ و… را هم استفاده کنید که چه بهتر!

توجه! اگر چند تا حساب دارید، برای هر یک یک پسورد اختصاصی انتخاب کنید.

۲ پسوردتان را به صورت مرتب عوض نمایید


زمانی پسوردی برای اینستاگرامتان تعیین میکنید، ۱۰ سال دیگر به سراغش نروید!! سعی کنید مرتب پسورد را تغییر دهید تا کسی نتواند آن را حدس بزند. با این کار، اگر پسوردتان لو رفته باشد، امنیتتان حفظ میشود.

۳ تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام را فعال نمائید


دنبال تامین امنیت اینستاگرامتان هستید؟ پس همین الان رمز دو مرحله‌ای (Two Factor Authentication) را فعال فرمائید. با فعال کردن این گزینه هنگامی شما یا هرکس دیگری خواست وارد اکانتتان شود بایستی علاوه بر وارد کردن پسورد، هویت شما را هم تایید کند. به عنوان مثال سوالاتی که درباره با شماست را هم باید پاسخ دهد.

چطور تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام را فعال کنم؟


برای این‌کار وارد پروفایلتان و قسمت تنظیمات گردید.

هک اینستاگرام
حالا روی قسمت امنیت یا به عبارتی Security کلیک کنید.

هک اینستاگرام

با ورود به قسمت امنیت روی تایید دو مرحله‌ای(Two-Factor Authentication) کلیک کنید.

هک اینستاگرام

گزینه Get Start را برای شروع تایید رمز دو مرحله‌ای تایید کنید.

هک اینستاگرام

در‌این مرحله دو گزینه میبینید. برای تنظیم رمز دو مرحله‌ای گزینه Text Message را فعال کنید.

هک اینستاگرام

شماره همراه را وارد کنید تا جهت ورود به اینستاگرام، کد ورود برایتان پیامک شود.

هک اینستاگرام

حال کدی که به شماره‌تان پیامک می گردد را این‌جا وارد کنید.

هک اینستاگرام

درین مرحله کار شما تمام گردیده! در آینده برای ورود به اینستا لازم میباشد که کدی که به شماره‌تان پیامک می‌گردد را وارد کنید.

هک اینستاگرام

در مرحله آخر چند تا کد ریکاوری دریافت میکنید. حتما این کدها را نگه داری کنید. اگر جایی خواستید وارد اینستاگرام شوید ولی به شماره همراهتان دسترسی نداشتید یا این که مثلا موبایلتان را گم کردید، با وارد کردن این کدها میتوانید وارد اینستاگرامتان گردید.

هک اینستاگرام

۴ پسورد خود را به هرکسی ندهید!


شما برای دوری از هک شدن می بایست به یک نکته دقت نمائید، آن هم این‌که پسوردتان را به هیچ کس ندهید. یا این که حتی هیچ نشانه‌ای از پسورد را در جایی بازگو نکنید.

۵ از نسخه اصلی اینستاگرام استفاده نمایید


تعدادی از نرم افزارهای اینستاگرام یا شبه اینستا می‌باشند که اینستاگرامِ اصلی از آنها پشتیبانی نمی‌کند! پس معلوم میباشد که احتمال هک شدن آنها زیاد‌ میباشد. اینجانب توصیه میکنم تا می توانید از ورژن اصلی اینستاگرام استفاده کنید و کلا بیخیال نسخه‌های جایگزین گردید.

توجه! اگر هم از نرم‌افزارهای دیگر استفاده می کنید دسترسی آن‌ها را محدود کنید. برای این کار بایستی در قسمت پیکربندی دسترسی این اپلیکیشن‌ها را از طریق نرم افزار‌های مجاز (Authorized Apps) محدود کنید.

۶ اینستاگرام را به موقع آپدیت کنید


سعی کنید هر چند هفته یک بار، آپدیت اینستاگرام را چک کنید ! حتما اینستاگرامتان را به روز نمائید. به کارگیری از آخرین ورژن اینستاگرام سبب میگردد که هک کردن اکانتتان سخت‌تر از حالت غیر آپدیت باشد.

۷ اگر اکانتتان را پرایوت کنید بهتر میباشد


با پرایوت کردن یا همان قفل کردن پیجتان، امنیت پیج را بالا ببرید. البته اگر امکان پرایوت کردن را دارید.

۸ حواستان به ایمیلتان باشد


نشانی اینترنتی شما دروازه ورود به اینستاگرامتان میباشد. اگر فردی احیانا به ایمیلتان دسترسی داشته باشد یعنی به همه اطلاعات شما دسترسی دارد. زیرا میتواند به راحتی کد ورود به اکانتتان را از طریق ایمیل بفهمد.

۹ آیا کسی به اکانتتان وارد شده؟!


جالب است بدانید که در اینستاگرام می توانید بفهمید که آیا کسی وارد اکانتتان گردیده یا این که نه؟ حتی می توانید بفهمید که چه تاریخی، چه ساعتی یا این که حتی از چه شهری وارد اکانتتان شده! برای درک کردن این موضوع بایستی با قابلیت و امکان Login in Activity آشنا باشید.

۱۰ اگر با دستگاه دیگری وارد شدید، حتما از آن خارج شوید


ممکن است شما با دستگاه دیگری مثل کامپیوتر، تلفن همراه فرد دیگری یا… وارد اکانتتان گردید. اگر این عمل را انجام دادید، پیشنهاد می کنم حتما از آن Log out شوید. در صورتی‌که هم این فعالیت را نکردید، حتما بعد از آن پسوردتان را عوض فرمائید.

بازگرداندن حساب اینستاگرام هک گردیده


اگر فکر کردید اکانتتان هک گردیده و نتوانستید به آن دسترسی داشته باشید، می بایست یک‌سری فرآیند را برای بازگرداندن اکانتتان انجام دهید.

آخرِ سخن هست و سخن آخر نیست!


درین مقاله در رابطه هک اینستاگرام حرف زدیم. گفتیم که امکان هک کردن وجود دارد و کمی هم راجع به شیوه‌های هک کردن حرف زدیم. بعد هم روش‌هایی را برای بالا بردن امنیت اینستاگرامتان گفتیم. در رابطه این‌که چه کارهایی انجام دهید تا هک نشوید! پرسش؟ مشکلی دارید همین الان پایین همین پست از ما بپرسید یا این که با تیم ما تماس بگیرید.

0 0 votes
امتیاز به مقاله
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments